Wszystkie TouchPady za 99 dolarów wyprzedane

29-10-2011, 13:59

HP zdecydowało się sprzedawać urządzenia znacznie poniżej kosztów produkcji po tym, jak brakowało chętnych na ich zakup.

- Jeśli zapisałeś się na powiadomienia dotyczące TouchPada od HP, chcemy cię poinformować, że oficjalnie zakończyliśmy już ich sprzedaż - poinformowało HP. - Niektórzy sprzedawcy detaliczni będą je mieli jeszcze w swoich magazynach, jednak nasze zapasy są już wyczerpane.

Czytaj także: TouchPad z Androidem? HP nic o tym nie wie

Jak poinformował serwis Digitimes, w związku z zakończeniem produkcji TouchPada azjatycki Inventec zwolnił 400 pracowników, gdyż "nie przewiduje nowych zamówień na inne urządzenia". Pod koniec tygodnia HP zapowiedziało także, że likwiduje grupę odpowiedzialną za rozwój oprogramowania webOS, wykorzystywanego na niefortunnym tablecie.

Szefowa HP poinformowała na konferencji prasowej, że zamierza podjąć decyzję dotyczącą długoterminowego rozwoju webOS "w ciągu następnych kilku miesięcy". Choć niedawno Fox News donosiło o testach Windowsa 8 na tablecie od HP, na razie nie wygląda na to, by firma rzeczywiście planowała udostępnienie w najbliższym czasie kolejnego urządzenia tego typu.

Warto przypomnieć, że TouchPad sprzedawał się bardzo słabo, a obok stosunkowo wysokiej ceny (400 dolarów), klientów odstraszała także niezbyt popularna platforma, która oferowała znacznie mniej dostępnych aplikacji niż konkurencyjny iOS czy Android. Po obniżce cen do zaledwie 99 dolarów za najtańszy wariant urządzenia szybko zniknęły one jednak ze sklepowych półek.

Czytaj także: Palm może trafić w ręce Amazona


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy