World Usability Day 2011 za nami

PATRONAT MEDIALNY 26-11-2011, 18:29

17 listopada 2011 we Wrocławiu odbyła się piąta edycja konferencji poświęconej użyteczności stron WWW. Tematem przewodnim tegorocznego World Usability Day była edukacja. Organizacją wydarzenia zajęła się agencja Janmedia Interactive i blog Webusability.

Konferencja stanowi część światowego cyklu, obchodzonego rokrocznie w drugim tygodniu listopada, którego inicjatorem jest UPA – Usability Professional’s Association. Celem Wold Usability Day jest budowanie świadomości oraz promocja projektów i rozwiązań użytecznych, przyjaznych i zorientowanych na użytkownika. W tym roku do udziału w konferencji zaproszono specjalistów usability z Polski i zagranicy. Wydarzenie, które podzielono na dwie części – warsztatową i wykładową, otworzyły zajęcia praktyczne zorganizowane w równoległych, zamkniętych sesjach na poziomach podstawowym i zaawansowanym.

World Usability Day 2011
fot. - World Usability Day 2011
Początkujący uczestnicy mieli do wyboru dwa warsztaty. Na zajęciach Jakuba Mielczarka z Janmedia Interactive mogli dowiedzieć się, jak praktycznie stosować metody i narzędzia wykorzystywane przy projektowaniu zorientowanym na użytkownika, a u Wiesława Koteckiego (Use Lab), który występował w duecie z Dominikiem Paszkiewiczem (Akces Lab), jak łączyć użyteczność oraz uniwersalną dostępność informacji i usług. Osoby posiadające wiedzę w tematyce usability sprawdzały swe umiejętności u Rolfa Molicha z Dialog Design. Natomiast zainteresowani tematyką projektowania na urządzenia mobilne mogli ją zgłębić u Jakuba Andrzejewskiego i Macieja Wrzalika z BL Stream.

Po warsztatach rozpoczęła się główna część konferencji – prelekcje. Otworzył ją Nail Pawley z Foolproof, który w swojej prezentacji tłumaczył istotę poznania i zrozumienia potrzeb użytkownika w kontekście międzykulturowym. Następnie wystąpiła Anna Liszewska z Janmedia Interactive, opowiadając o wpływie User Centered Design na rzeczywistość. Dodatkowo, w mini konkursie dla pilnych słuchaczy, rozdała licencję Axure. Wiesław Kotecki natomiast wytłumaczył, jak powinno wyglądać i jaką rolę spełnia projektowanie do wielu kanałów komunikacji i sprzedaży.

World Usability Day 2011
fot. - World Usability Day 2011
W drugiej części wykładów gość specjalny - Rolf Molich z Dialog Design - wypunktował mity w testach z użytkownikami. Z kolei Jakub Andrzejewski z BL Stream opowiadał o swoich doświadczeniach z mobilnymi prototypami interaktywnymi. Konferencję zamknął wykład Sebastiana Dauma z Fortune Cookie Poland ukazujący praktyczne wykorzystanie metody szacowania wydajności systemu człowiek-komputer o nazwie KLM (Keystroke-Level Model). Oficjalną część konferencji zamknięto losowaniem książek, które można było wygrać w zamian na wypełnienie ankiety oceniającej wydarzenie.

Tegoroczny World Usability Day organizatorzy zaliczają do najważniejszych konferencji w branży usability. W tym roku każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie, czego dowodem była wysoka frekwencja, zarówno podczas warsztatów, jak i części wykładowej. Prezentacje i wideo z konferencji będą już niedługo dostępne na stronie wud2011.pl/program.xml. Relacja fotograficzna jest dostępna na fan page’u wydarzenia: www.facebook.com/wudwroclaw


Następny artykuł » zamknij

USA przejęły ponad 130 domen

Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930