Włochy blokują piracką witrynę BTjunkie

22-04-2011, 10:57

Władze po raz kolejny winą za porażkę mediów obarczają serwisy ułatwiające wymianę plików w sieciach P2P.

Organizacje antypirackie dają się ostatnio we znaki nawet twórcom aplikacji mobilnych, wciąż jednak głównym celem są serwisy takie, jak BTjunkie.

>>Czytaj także: Tysiące witryn zniknęło z sieci przez błąd w Amazon EC2

Sonda
Cenzurowanie internetu to dobry sposób na walkę z piractwem?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak informuje witryna TorrentFreak, włoskie władze nakazały wszystkim dostawcom internetu w kraju "cenzurowanie" witryny BTjunkie, która umożliwia łatwe wyszukiwanie i przeglądanie plików torrent. Co więcej, strona jest bezpośrednio oskarżana o przyczynienie się do upadku telewizji internetowej Dahlia TV, która nie przetrwała na rynku z braku płacących klientów.

Władze podkreślają, że BTjunkie jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron bittorrentowych w kraju, z ponad pół milionem unikalnych użytkowników z Włoch każdego dnia. Poza zarzutami dot. ułatwiania pobierania muzyki i filmów w oskarżeniu możemy także znaleźć informacje o tym, że witryna pośredniczyła w streamingu ważnych wydarzeń sportowych.

To właśnie te ostatnie były transmitowane przez płatną telewizję Dahlia TV, która zwyczajnie nie mogła sprostać darmowej konkurencji. Twórcy witryny nie kryją smutku w związku z zaistniałą sytuacją. Jestem zawiedziony działaniami włoskiego wymiaru sprawiedliwości - mówi jeden z administratorów.

Twórcy strony podkreślają, że cenzurowanie ich witryny nie jest dobrym pomysłem i godzi w prawo do komunikowania się. Sugerują również, by szukać w internecie sposobów na obejście ograniczeń nałożonych przez dostawców internetowych.

>>Czytaj także: Nowy interfejs Google Analytics dostępny dla wszystkich


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy