Włamywacze udostępnią e-maile ze Stratforu

28-12-2011, 13:42

Już teraz w sieci znaleźć można hasła oraz informacje dotyczące kart kredytowych klientów organizacji.

Choć na jednym z profili należących do aktywistów z grupy Anonymous internauci wyraźnie odcięli się od niedawnych ataków, wiele innych kont powiązanych z grupą sugeruje, że to jednak oni mogli stać za atakami.

Czytaj także: Anonymous znów zaatakowali strony egipskiego rządu

Również agencja Reuters podaje, że niedawnych włamań do firmy analitycznej Stratfor dokonały osoby powiązane z Anonymous. Całość ma być kontynuacją ruchu AntiSec, który został powołany już wiele miesięcy temu, by zdestabilizować m.in. najpopularniejsze systemy informatyczne oraz bankowe.

Już teraz włamywacze udostępnili w sieci dane osobowe oraz informacje dotyczące kart kredytowych należące do tysięcy klientów rządowych oraz biznesowych. Na liście poszkodowanych znajdują się m.in. Bank of America, Exxon Mobil, Goldman Sachs, Interpol, Thomson Reuters czy Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Na jednym z profili w Twitterze, który według zapewnień właścicieli należy do Anonymous, pojawiła się informacja o tym, że wkrótce opublikowane mają zostać również przechwycone wiadomości e-mail. Stratfor to nie żadna nieszkodliwa organizacja, jak próbuje się wam wmówić. Zobaczycie to w tych e-mailach - napisano w mikroblogowej witrynie.

Czytaj także: Kolejny członek Anonymous trafia za kratki


Następny artykuł » zamknij

Wideotest BlackBerry Bold 9780

Źródło: Twitter, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy