Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wkrótce połączymy kilka kont w Apple ID

16-09-2011, 20:49

Użytkownicy zyskają także możliwość logowania się do nowych usług z wykorzystaniem Apple ID.

Jak poinformował serwis MacRumors, już wkrótce użytkownicy będą mogli kojarzyć jedno urządzenie z kilkoma kontami Apple ID. Gigant z Cupertino obiecał zająć się rozwiązaniem, po tym jak użytkownicy zaczęli skarżyć się na liczne trudności związane z wykorzystaniem nowych usług.

Czytaj także: Smartfony z Androidem szybko zyskują popularność w Europie

Sonda
Duże korporacje odpowiednio reagują na prośby użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Obecnie, używając Apple ID, możemy logować się m.in. do App Store'a czy iTunes, ale także kont w MobileMe oraz Genius. W przyszłości w ten sam sposób uwierzytelniany ma być dostęp do iCloud, które pozwala m.in. na przechowywanie w chmurze zakupionych aplikacji oraz muzyki. 

Użytkownicy w ostatnim czasie coraz częściej skarżyli się na problemy związane z logowaniem, gdy posiadali kilka identyfikatorów Apple ID. Serwis MacRumors podaje, że po zalogowaniu się na konkretne konto, urządzenie przez 90 dni nie pozwala na wybranie innego identyfikatora. W założeniu ma to pomóc w uniknięciu nadużyć (np. korzystaniu z płatnych aplikacji na kilku maszynach), jednak często jest to zwyczajnie przyczyną trudności.

Rzeczniczka prasowa Apple'a przyznała, że na razie nie ma możliwości łączenia kilku kont, jednak według jej zapewnień firma pracuje nad tym problemem. Do czasu wydania aktualizacji zaleciła ona również pozostawanie przy jednym identyfikatorze. Jak informowaliśmy niedawno, większość użytkowników urządzeń Apple'a planuje zakup nowych produktów firmy z Cupertino, więc pomimo lekkiej irytacji części klientów korporacja jest wciąż w bardzo dobrym położeniu.

Czytaj także: Foxconn wyprodukuje 150 tys. nowych iPhone'ów dziennie


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: MacRumorsOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data