Wkrótce połączymy kilka kont w Apple ID

16-09-2011, 20:49

Użytkownicy zyskają także możliwość logowania się do nowych usług z wykorzystaniem Apple ID.

Jak poinformował serwis MacRumors, już wkrótce użytkownicy będą mogli kojarzyć jedno urządzenie z kilkoma kontami Apple ID. Gigant z Cupertino obiecał zająć się rozwiązaniem, po tym jak użytkownicy zaczęli skarżyć się na liczne trudności związane z wykorzystaniem nowych usług.

Czytaj także: Smartfony z Androidem szybko zyskują popularność w Europie

Sonda
Duże korporacje odpowiednio reagują na prośby użytkowników?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Obecnie, używając Apple ID, możemy logować się m.in. do App Store'a czy iTunes, ale także kont w MobileMe oraz Genius. W przyszłości w ten sam sposób uwierzytelniany ma być dostęp do iCloud, które pozwala m.in. na przechowywanie w chmurze zakupionych aplikacji oraz muzyki. 

Użytkownicy w ostatnim czasie coraz częściej skarżyli się na problemy związane z logowaniem, gdy posiadali kilka identyfikatorów Apple ID. Serwis MacRumors podaje, że po zalogowaniu się na konkretne konto, urządzenie przez 90 dni nie pozwala na wybranie innego identyfikatora. W założeniu ma to pomóc w uniknięciu nadużyć (np. korzystaniu z płatnych aplikacji na kilku maszynach), jednak często jest to zwyczajnie przyczyną trudności.

Rzeczniczka prasowa Apple'a przyznała, że na razie nie ma możliwości łączenia kilku kont, jednak według jej zapewnień firma pracuje nad tym problemem. Do czasu wydania aktualizacji zaleciła ona również pozostawanie przy jednym identyfikatorze. Jak informowaliśmy niedawno, większość użytkowników urządzeń Apple'a planuje zakup nowych produktów firmy z Cupertino, więc pomimo lekkiej irytacji części klientów korporacja jest wciąż w bardzo dobrym położeniu.

Czytaj także: Foxconn wyprodukuje 150 tys. nowych iPhone'ów dziennie


Źródło: MacRumors
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31