Wkrótce opcjonalne dwuskładnikowe uwierzytelnianie w Google

14-02-2011, 16:04

Wyszukiwarkowy gigant wreszcie postanowił poprawić zabezpieczenia w mechanizmie logowania do swoich usług.

Choć Google samo dostaje groźby odłączenia od internetu, tym razem postanowiło zadbać o swoich użytkowników, których bezpieczeństwo niestety nie zawsze stawiane jest na pierwszym miejscu.

>>Czytaj także: Piractwo internetowe filmów anime podnosi ich sprzedaż

Sonda
Użyjesz 2-stopniowego mechanizmu logowania?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Usługi Google umożliwiają nam przechowywanie poczty, rozmów, dokumentów czy terminów w kalendarzu, a wszystkie te informacje chronimy zaledwie jednym, często nieskomplikowanym hasłem. Taki poziom bezpieczeństwa wielu użytkownikom nie odpowiada, dlatego gigant z Mountain View zapowiedział wprowadzenie mechanizmu uwierzytelniania podobnego do tego stosowanego w niektórych bankach internetowych.

Nowości są niezbyt skomplikowane. Po prostu obok standardowego hasła opcjonalnie będziemy sobie mogli też zażyczyć uwierzytelniania przy użyciu kodu wysyłanego na telefon bądź odczytywanego ze specjalnej aplikacji na smartfonie.

2-stopniowe logowanie
fot. - 2-stopniowe logowanie
W ustawieniach funkcji będziemy mogli wskazać, czy chcemy korzystać z dodatkowych kodów przy każdym logowaniu, czy też raz na 30 dni. Funkcja nie jest obowiązkowa, więc nie trzeba się obawiać o to, że Google za wszelką cenę będzie chciało wyciągnąć od nas numer telefonu. Z drugiej strony, dwuskładnikowe logowanie pozwoli uchronić konto, gdy wycieknie na przykład wyłącznie nasze hasło (włamywacz potrzebowałby też naszego telefonu, by się zalogować).

Obecnie funkcja dostępna jest jedynie dla garstki użytkowników, jednak wkrótce będzie można ją włączyć w ustawieniach konta Google.

>>Czytaj także: David Guetta: rozdawajmy muzykę za darmo by walczyć z piractwem


Źródło: Google Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930