Od października br. Pełnomocnikiem Zarządu e-Izby ds. legislacji został mecenas Witold Chomiczewski z Kancelarii Lubasz i Wspólnicy.
Mecenas Witold Chomiczewski posiada bogate doświadczenie w pracach legislacyjnych w tym we współpracy z Izbami oraz legislatorami. Wypracowywanie stanowisk w kluczowych kwestiach legislacyjnych oraz umiejętność priorytetowania działań prawnych jest - z punktu widzenia interesów biznesu gospodarki cyfrowej oraz firm zrzeszonych w e-Izbie - bardzo ważna. Stąd decyzja o współpracy z mecenasem Chomiczewskim - informuje Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej
Witold Chomiczewski jest radcą prawnym i wspólnikiem w Kancelarii Lubasz i Wspólnicy. Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z E-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym. Przygotowuje umowy dotyczące SEO/SEM, reklamy RTB, prawa autorskiego w Internecie. Wspiera przedsiębiorców internetowych, a zwłaszcza portale, w sprawach związanych z odpowiedzialnością za cudze treści. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych dotyczących problematyki prawa autorskiego, Internetu oraz prawa gospodarczego. Pełni funkcję redaktora naczelnego Portalu Prawa IT. Jest absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych z zakresu niemieckiego prawa prywatnego na Uniwersytecie Georga – Augusta w Getyndze.
Zmiana na stanowisku pełnomocnika zarządu ds. legislacji niesie za sobą wdrożenie nowej strategii e-Izby w tym obszarze aktywności. Strategia obejmuje zintensyfikowanie zaangażowania biznesu w prace Grupy Merytorycznej e-Legislacja, a także większe zaangażowanie kancelarii prawnych będących partnerami e-Izby w działania legislacyjne. Tematy zostaną podzielone na długoterminowe oraz te, w których należy działać szybko - jak np. ostatni gorący temat projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.
Kluczowe będzie wypracowywanie stanowisk w kwestiach legislacyjnych, skoncentrowanie zasobów na najważniejszych projektach, dalszy rozwój współpracy e-Izby z ministerstwami oraz organizacjami pozarządowymi.
Wśród priorytetów Grupy Merytorycznej e-Legislacja jest likwidacja dotychczasowych barier prawnych utrudniających rozwój gospodarki cyfrowej oraz wypracowanie stanowisk legislacyjnych e-Izby z uwzględnieniem potrzeb biznesu cyfrowego. - W prace legislacyjne będziemy jeszcze mocniej angażować kancelarie prawne zrzeszone w e-Izbie z uwzględnieniem obszarów ich specjalizacji - informują przedstawiciele e-Izby.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*