Wirtualna Polska zmienia strategię w obszarze e-commerce

18-01-2012, 21:26

Portal wycofuje się z prowadzenia porównywarki cen tanio.pl, skupiając się na nowych produktach e-commerce. Rozpoczyna się współpraca z Grupą Nokaut.

Wirtualna Polska zdecydowała się zmienić strategię dotyczącą obszaru e-commerce. W konsekwencji od 1 marca b.r. wycofuje się z prowadzenia porównywarki cen i produktów tanio.pl.

- Tanio.pl przestało być dla nas produktem strategicznym. Zresztą od kilku lat stopniowo wycofujemy się z obszarów, w których nie udało nam się zająć rentownej, satysfakcjonującej nas pozycji, choćby ze względu na silną konkurencję - mówi Joanna Pawlak, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w Wirtualnej Polsce. - Oczywiście nie rezygnujemy z handlu elektronicznego i naszej aktywnej obecności w tym sektorze. Przegrupowaliśmy siły i jeszcze w pierwszym kwartale 2012 roku uruchomimy dwa świeże, autorskie projekty e-commerce. Na razie jednak nie chcielibyśmy zdradzać ich szczegółów.

Czytaj też: Oferty Amazona w porównywarce Okazje.info

Wraz ze zmianą założeń strategicznych WP przeprowadziła m.in. zmiany strukturalne - w miejsce Zespołu Handel powołano do życia Zespół Projektów e-commerce. Spółka podpisała też umowę o współpracy z Grupą Nokaut. Zgodnie z jej postanowieniami od 1 marca 2012 użytkownicy szukający w WP porównywarki cen zostaną przekierowani na stronę nokaut.pl. Ponadto Zespół Sprzedaży Rozwiązań e-commerce WP oraz Dział Sprzedaży dla sieci reklamowej AdTotal wspierać będą sprzedaż powierzchni reklamowej w porównywarce należącej do Grupy Nokaut.

- Systematycznie zawieramy kolejne umowy o współpracy z partnerami z sektora e-commerce oraz rozwijamy ofertę reklamową dedykowaną sklepom internetowym - wyjaśnia Aneta Zawiślak, Kierownik Działu e-commerce w Wirtualnej Polsce. - Działamy konsekwentnie i wciąż szukamy unikalnych rozwiązań w handlu internetowym, czego efekty zaprezentujemy już niebawem.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031