Windows 8 z wieloma pulpitami i inteligentnymi notatkami?

03-03-2011, 14:27

Choć nowości związane z nadchodzącą wersją Windowsa 8 są owiane tajemnicą, śledząc dokładnie działania giganta z Redmond można dostrzec kilka najważniejszych obszarów, nad którymi pracują deweloperzy systemu.

Microsoft niedawno nawiązał szeroko komentowany w mediach sojusz z Nokią. Choć inwestorzy na razie nie uwierzyli w nadchodząca rewolucję, nie można zapominać, na czym Microsoft dorobił się wielu miliardów dolarów.

>> Czytaj także: Udostępniono Service Pack 1 dla Windows 7

Sonda
Windows 8 będzie większym sukcesem niż 7?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Serwisowi ZDNet udało się dotrzeć do kilku projektów indyjskiego oddziału Microsoftu, który pracuje na Windowsem 8. Według ZDNet gigant skupia się na trzech aspektach pracy z informacjami: ich wprowadzaniu, organizacji oraz przetwarzaniu. W związku z tym zbadano trzy grupy użytkowników, które zależnie od wykonywanej pracy inaczej organizowały swój windowsowy pulpit.

Jak się okazuje, w wielu przypadkach jedna osoba zajmuje się kilkoma różnymi zadaniami, zatem dość logiczne wydaje się przygotowanie możliwości wykorzystania kilku pulpitów w jednym systemie operacyjnym. Takie rozwiązanie już teraz stosowane jest w większości dystrybucji Linuksa, również mobilnego Androida od Google.

Innym pomysłem mają być inteligentne odpowiedniki "żółtych karteczek", które przypominałyby o nadchodzących wydarzeniach, jak również ułatwiały organizację pracy. 

Warto pamiętać, że nie są to oficjalne informacje, a jedynie proste plany, których Microsoft wcale nie musi wdrażać do swojego systemu. Poza tym trzeba przyznać, że użytkownicy mogą liczyć na nieco więcej niż tylko drobne zmiany w obszarze pulpitu, które w przypadku Visty zupełnie się nie sprawdziły.

>>Czytaj także: Windows 95 zadebiutował 15 lat temu (wideo)

Warto także przypomnieć wideo Microsoftu, które udostępniono w sieci jeszcze przed premierą Visty:


Źródło: ZDNet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy