Windows 7 RTM już po polsku

11-08-2009, 12:56

Dostępny od kilku dni Windows 7 RTM doczekał się także polskiej wersji językowej. Dodatkowo ogłoszona została umowa pomiędzy Microsoftem a AMD, która ma na celu zmaksymalizowanie wykorzystania najnowszej wersji biblioteki DirectX.

Od 6 sierpnia subskrybenci MSDN oraz Technet mają możliwość pobrania Windows 7 Ready To Manufacture. Natomiast za pomocą strony Microsoft Connect użytkownicy zaproszeni do programu testowego mogą ściągnąć system w różnych wersjach językowych, w tym polskiej.

Studenci uczelni, które są członkami ELMS (MSDNAA), będą mogli pobrać najnowszego Windowsa od 15 sierpnia, o ile uczelniany administrator doda system do listy dostępnych produktów. Dodatkowo Microsoft ogłosił bliską współpracę z producentem procesorów AMD nad rozwiązaniami graficznymi mającymi wspomóc interfejs graficzny Windows 7.

Działania firm mają na celu jak najlepsze wykorzystanie API graficznego DirectX 11, którego największą zaletą jest możliwość rozkładania zadań na poszczególne procesory zainstalowane w komputerze, zarówno pomiędzy CPU i jego rdzenie, jak i GPU zainstalowane w kartach graficznych.

Jak twierdzi Neal Robinson z AMD, nowe rozwiązania pozwolą "zobaczyć gry komputerowe na zupełnie nowym poziomie realizmu, którego jeszcze dotąd nie doświadczono, bo po prostu nie było to możliwe". Jednak dopóki nie powstanie odpowiedni hardware wspierający w pełni dobrodziejstwa DirectX 11, natywne wsparcie Windowsa 7 dla tego API nie będzie wykorzystane.

Dlatego też trwają prace nad kartami graficznymi wspierającymi najnowszą wersję DirectX. Robin Maffeo z AMD odpowiedzialny za współpracę z Microsoftem podkreślił, że są plany, aby hardware od AMD wspierający natywnie biblioteki DirectX 11 umieścić w GPU kart ATI Radeon, które będą dostępne w momencie sklepowej premiery Windows 7, które odbędzie się 22 października.


Następny artykuł » zamknij

Wylicytuj nowy samochód

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Windows 7 RTMtag Microsofttag DirectX 11tag AMD
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031