Windows 7 beta wydostał się na świat

29-12-2008, 10:15

Testowa wersja systemu Windows 7 pojawiła się już w zasobach sieci Bittorrent. Kilka serwisów potwierdziło, że wersja ta działa i podobno jest wysokiej jakości jak na betę Microsoftu.

Windows 7 to system, który ma być następcą Windows Visty – obecnie flagowego systemu Microsoftu. Microsoft przedstawił ten system programistom w wersji pre-beta w czasie Professional Developer Conference 2008. Publiczna wersja beta miała się pojawić na początku stycznia 2009, ale wszystko wskazuje na to, że zapaleni testerzy pobiorą ją szybciej z sieci P2P.

Na serwisach torrentowych pojawił Windows 7 beta 1 (build 7000). Informacja na ten temat pojawiła się najpierw na rosyjskich i chińskich forach. Później serwis Neowin.net potwierdził, że wersja 7000.0.081212-1400_client_en-us_Ultimate-GB1CULFRE_EN_DVD rzeczywiście działa.

Pobraną z Bittorrenta wersję przetestował m.in. Adrian Kingsley-Hughes z serwisu ZDNet. Według niego w systemie nie ma wielu nowych funkcjonalności i jeśli takie się pojawią, to prawdopodobnie w wersji RTM. Jednak Kingsley-Hughes wysoko ocenił jakość "torrentowej" wersji beta. Według niego wygląda ona na najlepszą testową wersję systemu ze wszystkich udostępnionych dotychczas przez Microsoft i to wskazuje na to, że Windows 7 mógłby się pojawić nawet w czerwcu lub lipcu 2009 r.

W przyszłym miesiącu o Windows 7 znów może zrobić się głośno. Ma się ukazać publiczna beta, a Steve Ballmer planuje przedstawić system z perspektywy użytkownika na konferencji Consumer Electronics w Las Vegas. Impreza ta odbędzie się w dniach 8-11 stycznia 2009.

W chwili obecnej Microsoft przedstawia Windows 7 jako system szybszy i bardziej konfigurowalny niż Windows Vista. Ma on zwiększać możliwości komputera poprzez wsparcie dla technologii multidotykowych i szybsze przesyłanie danych do innych komputerów w domu m.in. dzięki usłudze Windows Live.

Windows 7 jest również postrzegany jako system, który w większym stopniu będzie konkurował z Linuksem. Chodzi szczególnie o rynek netbooków, dla których Windows Vista jest systemem zbyt "ciężkim". Na nowy system czekają też firmy, które planują pominięcie Visty i przeskoczenie z Windows XP od razu na Windows 7.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy