„Wiedźmin 2” - sukces na rynkach zagranicznych

GazetaPrawna.pl 20-05-2011, 16:52

W ciągu pierwszych 3 dni sprzedaży „Wiedźmina 2” gra trafiła do ponad 56 tys. graczy w Polsce. To o 60% lepszy wynik od poprzedniego historycznego rekordu „Wiedźmina” w 2007 roku, poinformował prezes Optimusa Adam Kiciński w rozmowie z agencją ISB.

Podkreślił, że tytuł odnosi też sukcesy na rynkach zagranicznych. Gra zajmuje m.in. drugie miejsce, a przez kilka ostatnich dni zajmowała pierwsze, na liście bestsellerów największej światowej platformy cyfrowej dystrybucji Steam oraz czołowe miejsca w sklepach Amazon w kategorii PC Games, gdzie w wielu krajach jest najlepiej sprzedającym się tytułem.

W przedsprzedaży złożono globalnie zamówienia na 150 tys. sztuk gry. „To lepszy wynik od oczekiwanego, zakładany wewnętrznie cel na poziomie 100 tys. egzemplarzy uznawaliśmy pierwotnie za bardzo ambitny” - podkreślił Kiciński. Nie wykluczył, że spółka może podnieść cel dotyczący całorocznych wyników sprzedaży.

„Informowaliśmy, że chcemy sprzedać milion egzemplarzy gry do końca roku, finalnie taki też był jej premierowy nakład. Będziemy monitorować wyniki sprzedaży i po otrzymaniu ostatecznych danych za drugi kwartał, co nastąpi na koniec lipca, możemy poinformować o ewentualnym podwyższeniu naszych założeń” - powiedział szef Optimusa.

Więcej szczegółów w Gazecie Prawnej w artykule pt. „Wiedźmin 2” - sukces na rynkach zagranicznych

ISB

Gazeta Prawna


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy