Więcej narzędzi Microsoftu dla konkurencyjnych platform

18-12-2011, 13:18

Firma zapowiedziała, że z jej kolejnych aplikacji mobilnych będzie można korzystać w 2012 roku również na konkurencyjnych platformach.

- Chcemy być tam, gdzie ludzie pracują - powiedział Tom Rizzo zajmujący się rozwojem Office 365. - Będziemy tam zarówno podczas trybu online, jak i offline, a także na różnych platformach.

Czytaj także: Bing może wkrótce wyprzedzić Yahoo w USA

Warto przypomnieć, że tylko w tym tygodniu Microsoft udostępnił narzędzie OneNote w wersji dla iPada, a także aplikację do obsługi dysku sieciowego SkyDrive z poziomu telefonów firmy Apple. Gdyby tego było mało, niedawno zaprezentowano również Lync oraz Hotmaila dla Androida.

W rozmowie z serwisem ZDNet Rizzo zapewniał, że jego firma nie faworyzuje platformy iOS ze względu na mniejsze zagrożenie. Jakiś czas temu spekulowano, że Microsoft niechętnie udostępnia swoje programy w wersji dla Androida, gdyż wyposażony w pakiet Dokumenty Google może on stanowić bardzo istotną konkurencję dla zestawu Office 365.

- Android jest platformą chętniej wykorzystywaną do zabawy - powiedział Rizzo. - To iOS oraz iPad znaczą więcej, jeśli chodzi o rozwiązania biznesowe. Narzędzia mobilne Microsoftu mają oczywiście działać również w systemie Windows Phone oraz nowym Windows 8. Na razie jednak trudno przewidzieć, czy uda im się zdobyć tam większą popularność, a więc ograniczanie się wyłącznie do nich mogłoby niezwykle zaszkodzić korporacji z Redmond.

Czytaj także: Deweloperzy coraz mniej zainteresowani Windowsem 8?


Źródło: ZDNet
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy