WebGadu szyfrowane i na różnych przeglądarkach

02-09-2008, 06:39

Od wczoraj dostępna jest aplikacja WebGadu 3.0, czyli odnowione Gadu-Gadu w przeglądarce internetowej. Oferuje ono m.in. szyfrowanie, awatary i wsparcie dla przeglądarek Firefox, Opera i Safari.

Najnowsze WebGadu zostało dostosowane do najpopularniejszych przeglądarek. Firefox wspierany jest od wersji 2.5, Opera od wersji 9.27, Safari od wersji 3.0. Dzięki temu komunikator GG w wersji webowej działa nie tylko pod popularnym systemem Windows, ale również pod Linux i MacOS.

Gadu-Gadu otworzyło się również na inne języki. Wprowadzona w wydaniu WebGadu 3.0 wersja angielska ma umożliwić korzystanie z GG osobom przebywającym za granicą i utrzymującym kontakt z Polakami.

WebGadu 3.0 wprowadza też szyfrowanie rozmów. Opcjonalnie użytkownik może wybrać bezpieczne połączenie w komunikatorze. Rozmowa między przeglądarką Klienta a serwerem Gadu-Gadu jest wówczas szyfrowana przy użyciu protokołu SSL.

Inne wdrożone w WebGadu elementy (znane z instalacyjnej testowej wersji Nowe Gadu-Gadu beta) to avatary użytkowników, zakładki w oknie rozmowy, szybkie wyszukiwanie kontaktu oraz emotikonki (zgodne z Nowym Gadu-Gadu).


Źródło: Gadu-Gadu
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag szyfrowanietag SSLtag Safaritag Operatag Gadu-Gadutag Firefox
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy