W Sieci sprzęt tańszy nawet o 30%

26-11-2008, 13:37

Ceny towarów w sklepach internetowych są średnio o 17% niższe niż w najpopularniejszych  marketach ze sprzętem elektronicznym – wynika z analizy porównywarki Nokaut.pl. Największe różnice sięgające 32% dotyczą sprzętu RTV i AGD.

Nokaut.pl przeprowadził badanie na losowo wybranej grupie 500 artykułów, z czego aż w 467 przypadkach ceny oferowane przez sklepy internetowe okazały się niższe od tych w najpopularniejszych polskich sieciach elektromarketów. Średnia wartość produktów sprzedawanych online była mniejsza o 17%.

Klienci marketów ze sprzętem elektronicznym przepłacali najwięcej za artykuły RTV i AGD. W przypadku promocji markety wypadały korzystniej, jednakże w zdecydowanej większości przypadków ceny znalezione w porównywarce były niższe. Porównanie dotyczyło produktów znalezionych w elektromarketach zlokalizowanych na terenie Warszawy i ich cen na dzień 19 listopada 2008.

Rozbieżności pomiędzy cenami w sklepach stacjonarnych i internetowych pokazuje tabela obok. Wynika z niej, że przy zakupie żelazka, odkurzacza albo kuchenki możemy zaoszczędzić ponad 30%. Oszczędności na cenie telewizora mogą wynieść od 11% do 24% (przy stosunkowo dużej cenie tych urządzeń jest to kilkaset złotych).

Zestawienie cen wybranych produków w sklepach stacjonarnych i internetowych
fot. - Zestawienie cen wybranych produków w sklepach stacjonarnych i internetowych

Rozbieżności w cenach nie dziwią autorów raportu. Sklepy internetowe mogą zaoszczędzić na kosztach wynajmu lokalu i zatrudnienia personelu. To pozwala na zaoferowanie niższych cen. Pomimo to większość Polaków kupuje w sklepach tradycyjnych, a przyczyną tego stanu rzeczy jest m.in. brak zaufania do e-handlu.

Robiąc świąteczne zakupy, warto korzystać z internetowych porównywarek, aby znaleźć towar w naprawdę korzystnych cenach. Reklamy w telewizji i na billboardach nie powinny być jedynym źródłem informacji o tym, gdzie jest taniej. Na polskim rynku działa kilka porównywarek cen: wspomniany Nokaut.pl, ale także ceneo.pl, bazarcen.pl, radar.pl, 9sekund.pl, cokupic.pl i in. Dostępna jest również niekomercyjna porównywarka Infoteka, prowadzona przez Federację Konsumentów.


Następny artykuł » zamknij

Kaspersky do "Gunsów"

Źródło: Nokaut.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag porównywarkitag marketytag e-handeltag ceny
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy