Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

W poszukiwaniu najlepszej maseczki pielęgnacyjnej

26-05-2021, 07:07

Nieustannie poszukujemy coraz to nowszych produktów, które sprawią, że pielęgnacja naszej skóry będzie jeszcze efektywniejsza. Część z nich ma za zadanie ograniczyć czas poświęcany na dbanie o cerę, inne z kolei mają przede wszystkim zapewnić efekty lepsze niż dotychczas. Jednym z rozwiązań, które coraz więcej kobiet wprowadza do swoich wieczornych pielęgnacji, są wszelkiego rodzaju maseczki. Ze względu na ich popularność, która już od co najmniej kilku lat nie maleje, na rynku pojawia się ich coraz więcej. Są one zróżnicowane już nie tylko ze względu na posiadane właściwości, ale również na formułę, w której występują. Wszystko to sprawia, że każda kobieta ma możliwość sprawdzenia nie jeden maseczki, a wielu oraz wybrać spośród nich swoje ulubione. Ma to jednak także znaczącą wadę, ponieważ podjęcie decyzji o tym, która maseczka będzie najlepsza dla danego rodzaju i typu skóry, naprawdę nie jest łatwe.

Po co stosować maseczki?

Popularność maseczek tak naprawdę nie wzięła się znikąd, ponieważ są to produkty o nieco innej charakterystyce niż produkty stosowane na co dzień. Przede wszystkim w ich składzie można znaleźć znacznie większą ilość składników aktywnych, więc ich formuła jest dużo bogatsza niż w przypadku między innymi kremów. Oczywiście jest to nie bez znaczenia dla efektów, które można dostrzec po zastosowaniu maseczki. Są one przede wszystkim widoczne bardzo szybko, bo tuż po zmyciu jej z twarzy. Warto zaznaczyć, że nie wpływa to niekorzystnie na ich długotrwałość, w szczególności, jeśli regularnie korzystamy z produktu. Ze względu na swoje działanie, maseczki są doskonałym poszerzeniem pielęgnacji przed ważnym wydarzeniem, kiedy chcemy, żeby nasz skóra wyglądała jeszcze lepiej niż zazwyczaj.

Kiedy po nie sięgać?

Oczywiście, żeby stosowanie maseczek przynosiło pożądane efekty, należy używać ich w odpowiedni sposób. Jak już zostało wspomniane, są one najlepsze wtedy, kiedy zachowana jest duża regularność. Częstotliwość natomiast bardzo się różni w zależności od właściwości, dlatego właśnie konieczne jest dokładne czytanie zaleceń, które producent umieszcza na opakowaniu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie podrażnimy lub nie przesuszymy swojej skóry. Nie jest to jednak jedyny sposób na to, że efektywność maseczki była na największym możliwym poziomie. Te można osiągnąć poprzez włączenie kosmetyku nie do porannej, a do wieczornej pielęgnacji. To nocą, kiedy my śpimy, nasza cera zwiększa swoją przepuszczalność, a tym samym składniki mogą wchłaniać się w głębsze warstwy i działać dużo lepiej.

Jak je wybierać?

Idąc do drogerii w poszukiwaniu maseczki dla siebie, może zdziwić zarówno ich ilość, jak i wyjątkowo duża różnorodność. Z tego też powodu przeglądanie poszczególnych produktów może trwać godzinami, a przecież żadna z nas nie może sobie na to pozwolić. Dlatego właśnie dobrze wiedzieć, w jaki sposób dobrać rodzaj maseczki w zależności od posiadanego rodzaju, a także typu cery. Maseczki oczyszczające mają na celu odblokować pory, usunąć wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum, dlatego właśnie dedykowane są kobietom z cerą tłustą, mieszaną oraz trądzikową. Kosmetyki tego typu o właściwościach ujędrniających oraz przeciwzmarszczkowych poleca się w szczególności cerom dojrzałym, na których widoczne są pierwsze efekty starzenia. Najbardziej uniwersalne są maseczki nawilżające i regenerujące, które doskonale sprawdzają się nie tylko w przypadku cer suchych czy wrażliwych. Dobrze jest zatem najpierw zidentyfikować problemy, z którymi zmaga się skóra i na tej podstawie dopasować maseczkę dla siebie.

Ostatnie artykuły:


fot. CICfot. Tavex
fot. ann_zimaTematy pokrewne:  

tag nowptag nolstag maseczki pielęgnacyjnetag kosmetykitag beauty