W jaki sposób płacimy za e-zakupy?

31-08-2018, 18:01

Z badania dotyczącego dokonywania płatności za e-zakupy wynika, że choć nadal chętnie płacimy gotówką przy odbiorze przesyłki, to duża część osób korzysta np. z przedpłaty przelewem, chcąc aby pieniądze trafiły bezpośrednio do sprzedawcy lub płaci on-line, szukając na stronie e-sklepu logo swojego banku. Poznajmy nieco lepiej nasze płatnicze decyzje.

Wyniki tegorocznego badania, zrealizowanego przez Kantar TNS, wskazują, że 40% ankietowanych deklarowało robienie zakupy w Internecie. Wyniki pokazują, że wciąż najwięcej, bo 48% osób wybiera płatność gotówką przy odbiorze towaru. Kolejnymi dwoma najpopularniejszymi odpowiedziami, które wskazało tyle samo badanych (31%) są: płatność on-line na stronie banku lub przedpłata przelewem. Robiąc zakupy w sieci, 14%. badanych sprawdza dokładnie na czyje konto wysłany zostanie przelew. Niespełna co dziesiąty badany szuka logo systemu płatności, które zna i dokonuje płatności za zakupy. Natomiast zaledwie 3% badanych płaci za zakupy on-line za pomocą urządzenia mobilnego np. telefonu komórkowego.

Artur Wojtczuk, dyrektor Linii biznesowej płatności internetowe w KIR twierdzi, iż kupując on-line chcemy mieć pewność, że nasze zakupy zostaną zrealizowane szybko, a płatność trafi bezpiecznie do odbiorcy. Jego zdaniem wskazują na to wyniki badania na temat preferencji płatności za e-zakupy.

Badanie przeprowadzone zostało w marcu 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie klientów banków w wieku 15 lat i więcej. Liczebność próby: N=400.

Źródło: KIR


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy