Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Voicebot HR - idealne narzędzie do skrócenia i usprawnienia procesu rekrutacji

30-11-2023, 09:53

Współczesny świat HR szybko ewoluuje, a voiceboty stają się kluczowym narzędziem w procesie rekrutacji, oferując możliwość skrócenia i usprawnienia tego często skomplikowanego i czasochłonnego procesu. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii głosowych i sztucznej inteligencji, voiceboty HR mogą automatyzować podstawowe etapy rekrutacji, takie jak wstępna selekcja kandydatów czy pierwsze etapy wywiadów. Nie są to jednak jedyne ich możliwości. Pozostań z nami, aby dowiedzieć się więcej o tej technologii! Serdecznie zachęcamy do lektury!

Voicebot HR - idealne narzędzie do skrócenia i usprawnienia procesu rekrutacji

Drogo i czasochłonnie? Już nie!

Rekrutacja, zwłaszcza w dużych firmach, stanowi spore wyzwanie. Przeglądanie często tysięcy CV, analiza, oddzwanianie do kandydatów… To bardzo angażujące pod względem czasu zadania, które wymagają pracy wielu osób. Okazuje się jednak, że dzięki voicebotom rekrutacyjnym, czyli asystentom głosowym, część tych zadań może zostać zdjęta z HR-owców.

W praktyce nawet 60 proc. zadań rekruterów może zostać zmniejszona, począwszy od żmudnej analizy CV, przez wstępne zadania rekrutacyjne, aż po feedback. Oczywiście, rola ludzi wciąż jest znacząca, gdyż to oni przeprowadzają rozmowy z najbardziej obiecującymi kandydatami, którzy przeszli wstępne etapy. No właśnie – rola HR-owców pozostaje kluczowa, ale w tych fazach, gdy kluczowe są rozmowy oraz bezpośredni kontakt z kandydatami, aby lepiej ich poznać.

Istotnym aspektem jest także koszt rekrutacji. Okazuje się, że voiceboty mogą zmniejszyć go nawet o 80 proc., właśnie dzięki automatyzacji czynności rutynowych, męczących oraz zajmujących sporo czasu. Dlatego też asystent głosowy to inwestycja w oszczędność oraz długoterminowe zmniejszenie budżetu na dział HR lub też opcja przekierowanie tych środków na inne działania, np. te związane z większą satysfakcją pracowników.

Być o krok przed konkurencją

Batalia o najlepszych pracowników wymaga szybkiego czasu reakcji po to, aby wychwycić największe talenty w danym zakresie. Voiceboty HR również dają taką możliwość, właśnie dzięki szybkiemu i efektywnemu pre-kwalifikowaniu leadów, zwłaszcza w szczytowych sezonach. Tym samym stanowią krok ku temu, aby pozyskiwać najlepszych pracowników, zanim zrobią to konkurenci. To kluczowa kwestia, zwłaszcza w najbardziej konkurencyjnych branżach, w których czas rekrutacji może mieć największe znaczenie. Jeśli więc chcesz wyprzedzić rynkowych rywali, to koniecznie zastanów się nad tym rozwiązaniem!

Niezależnie od branży, liczy się szybkość działania. Dzięki Voicebotowi pomagającemu w procesach związanych z zatrudnianiem, możemy wszystko znaczący przyspieszyć. Voicebot jest w stanie przetworzyć 5000 połączeń w ciągu kilku minut, więc możesz zająć się kwalifikacją kandydatów na o wiele większym poziomie.


Voicebot HR to jak widać idealne narzędzie do skrócenia i usprawnienia procesu rekrutacji i to z wielu różnych powodów. Co ważne, można używać go również na wiele innych sposobów, w tym do kwalifikacji leadów sprzedażowych, retencji pracowników oraz obsługi klienta. Istnieje także możliwość stworzenia swojego własnego voicebota, czym zajmują się firmy wyspecjalizowane w tym zakresie, które potrafią dopasować asystenta głosowego do potrzeb firmy oraz jej specyfiki.

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *