Visual Studio w jeszcze lepszej odsłonie! Dlaczego warto wybrać subskrypcję?

14-12-2017, 06:01

Visual Studio to zintegrowane środowisko programistyczne oferowane przez Microsoft. Specjaliści wykorzystują go do tworzenia oprogramowania konsolowego. Aplikacje mogą być pisane między innymi na platformy Windows, Silverlight czy Xbox. Eksperci z firmy Senetic podpowiadają, dlaczego warto zdecydować się na model subskrypcyjny.

Senetic Visual Studio

Sporo nowości, jeszcze więcej ulepszeń

Pierwsza wersja środowiska pojawiła się w 1995 roku. Od tego czasu wprowadzono wiele zmian. Najnowsza wersja Visual Studio została udostępniona 7 marca 2017. Wyróżnia ją przede wszystkim rozszerzona obsługa nowych funkcji języków C# i Visual Basic 15. Jest także nowe środowisko instalacji, ulepszona nawigacja w kodzie, przeprojektowana strona startowa oraz obsługa polecenia EditorConfig. Sporym ułatwieniem jest też najnowsza funkcjonalność – Visual Studio Live Share, dzięki której można zdalnie współpracować nad jednym projektem, szybciej wychwytując błędy i łatwiej prezentując zmiany. Każdy z uczestników prezentacji może edytować kod i obserwować działania innych. Aby rozpocząć współpracę, wystarczy zaprosić innych na Slacku lub Skypie.

 

Model subskrypcyjny – co wybrać?

Zarówno w przypadku Visual Studio, jak i innych produktów Microsoft, użytkownicy mogą skorzystać z najwygodniejszego sposobu zapłaty za oprogramowanie. Dzięki wyborowi modelu subskrypcyjnego zyskują nie tylko korzystniejszą cenę, ale i elastyczność, która pozwala dynamicznie reagować na zmieniające się potrzeby, umożliwiając np. zmianę liczby licencji w dowolnym momencie. Oprócz tego przy uruchamianiu i konfiguracji można liczyć na wsparcie specjalistów. Wygodny panel pozwala na samodzielne zarządzanie użytkownikami i przydzielanie im dostępnych licencji.

Poza wyborem formy korzystania z Visual Studio, warto się też zastanowić nad rodzajem subskrypcji. Opcja roczna będzie świetnym wyborem dla osób, które potrzebują cały czas aktualnego środowiska Visual Studio IDE i pełnego pakietu MSDN, który usprawnia proces tworzenia oprogramowania. Subskrypcja miesięczna sprawdzi się u osób, którym zależy na aktualnej wersji Visual Studio IDE, jednak nie interesują ich długoterminowe zobowiązania, bo nie zawsze potrzebują dostępu do oprogramowania.

 

Roczna subskrypcja to jeszcze więcej korzyści

Wybór rocznej subskrypcji to o wiele więcej korzyści. Mowa o pakiecie MSDN, dzięki któremu rozwijanie programowania jest zdecydowanie efektywniejsze. Otrzymuje się z nim między innymi od 50 do 150 dolarów na usługi Microsoft Azure. Dłuższa subskrypcja pozwala także na dostęp do Xamarin University, Windows, Windows Serwer, Windows Embedded i Microsoft SQL Server. To również szkolenia w witrynie Pluralsight i Opsgility, które dotyczą tematyki Microsoft Cloud i wiele innych dodatkowych możliwości.


Źródło: Senetic


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag przemysł 4.0tag przemysłtag biznes
To warto przeczytać

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Serwisy specjalne: