Visual Studio to zintegrowane środowisko programistyczne oferowane przez Microsoft. Specjaliści wykorzystują go do tworzenia oprogramowania konsolowego. Aplikacje mogą być pisane między innymi na platformy Windows, Silverlight czy Xbox. Eksperci z firmy Senetic podpowiadają, dlaczego warto zdecydować się na model subskrypcyjny.
Pierwsza wersja środowiska pojawiła się w 1995 roku. Od tego czasu wprowadzono wiele zmian. Najnowsza wersja Visual Studio została udostępniona 7 marca 2017. Wyróżnia ją przede wszystkim rozszerzona obsługa nowych funkcji języków C# i Visual Basic 15. Jest także nowe środowisko instalacji, ulepszona nawigacja w kodzie, przeprojektowana strona startowa oraz obsługa polecenia EditorConfig. Sporym ułatwieniem jest też najnowsza funkcjonalność – Visual Studio Live Share, dzięki której można zdalnie współpracować nad jednym projektem, szybciej wychwytując błędy i łatwiej prezentując zmiany. Każdy z uczestników prezentacji może edytować kod i obserwować działania innych. Aby rozpocząć współpracę, wystarczy zaprosić innych na Slacku lub Skypie.
Zarówno w przypadku Visual Studio, jak i innych produktów Microsoft, użytkownicy mogą skorzystać z najwygodniejszego sposobu zapłaty za oprogramowanie. Dzięki wyborowi modelu subskrypcyjnego zyskują nie tylko korzystniejszą cenę, ale i elastyczność, która pozwala dynamicznie reagować na zmieniające się potrzeby, umożliwiając np. zmianę liczby licencji w dowolnym momencie. Oprócz tego przy uruchamianiu i konfiguracji można liczyć na wsparcie specjalistów. Wygodny panel pozwala na samodzielne zarządzanie użytkownikami i przydzielanie im dostępnych licencji.
Poza wyborem formy korzystania z Visual Studio, warto się też zastanowić nad rodzajem subskrypcji. Opcja roczna będzie świetnym wyborem dla osób, które potrzebują cały czas aktualnego środowiska Visual Studio IDE i pełnego pakietu MSDN, który usprawnia proces tworzenia oprogramowania. Subskrypcja miesięczna sprawdzi się u osób, którym zależy na aktualnej wersji Visual Studio IDE, jednak nie interesują ich długoterminowe zobowiązania, bo nie zawsze potrzebują dostępu do oprogramowania.
Wybór rocznej subskrypcji to o wiele więcej korzyści. Mowa o pakiecie MSDN, dzięki któremu rozwijanie programowania jest zdecydowanie efektywniejsze. Otrzymuje się z nim między innymi od 50 do 150 dolarów na usługi Microsoft Azure. Dłuższa subskrypcja pozwala także na dostęp do Xamarin University, Windows, Windows Serwer, Windows Embedded i Microsoft SQL Server. To również szkolenia w witrynie Pluralsight i Opsgility, które dotyczą tematyki Microsoft Cloud i wiele innych dodatkowych możliwości.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|