Vista (prawie) tak szybka jak XP?

28-02-2008, 22:54

Po zainstalowaniu ServicePack 1 najnowszy system Microsoftu działa niemal równie szybko, co Windows XP z SP2, chociaż nadal w niektórych przypadkach nie jest w stanie mu dorównać - tak przynajmniej wynika z raportu przygotowanego na zlecenie koncernu.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Firma Principled Technologies oficjalnie zaprezentowała wyniki porównania szybkości obu systemów podczas wykonywania typowych czynności charakterystycznych zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i biznesowych.

Ponieważ rok temu firma prowadziła już porównanie Visty bez zainstalowanego uaktualnienia, zbadano również zmianę wydajności najnowszego systemu, jaką niesie ze sobą SP1.

Z dokumentu wynika, iż zaktualizowana Vista niemal dorównała prędkością popularnemu XP, chociaż nadal aż 61% zadań użytkowników prywatnych i 46% biznesowych jest wykonywanych szybciej na starym systemie. Różnice te są jednak minimalne i wynoszą zazwyczaj mniej niż sekundę.

Długość wykonywania zadań mierzono po wybudzeniu systemów z trybu uśpienia. Kiedy jednak komputery całkowicie wyłączono i ponownie uruchomiono, Vista z SP1 była szybsza od innych wersji systemu w przypadku 74% prywatnych i 66% biznesowych zadań.

"Cudotwórcą" jest tu więc wspomniany ServicePack 1, chociaż zanotowane różnice w szybkości działania Visty w porównaniu do pierwszej edycji systemu (z początku 2007 r.) trudno nazwać wielkimi - często poprawa wynosiła ledwo sekundę.

Test przeprowadzono na dwóch laptopach oraz dwóch komputerach stacjonarnych. Pełen dokument dostępny jest za darmo w formacie .pdf na stronie Principled Technologies.

Przypomnijmy, iż z opublikowanych w zeszłym roku niezależnych wyników badań przygotowanych przez Pfeiffer Consulting wynikało, iż niezaktualizowana Vista była średnio aż o 16 proc. wolniejsza od Windowsa XP.

Skoro nawet w raporcie przygotowanym na zlecenie Microsoftu nie zanotowano zbyt dużego przyspieszenia po instalacji SP1, można się spodziewać, iż wyniki kolejnych niezależnych badań byłyby zbliżone do tych z 2007 r.


Następny artykuł » zamknij

Koniec albumu CD coraz bliżej


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.