VersionBox zdobywa nagrodę specjalną Dropboksa

27-04-2012, 14:38

Polskie narzędzie VersionBox odniosło sukces w ramach spotkania The Next Web Conference. To już druga nagroda lokalnego zespołu na HackBattle.

VersionBox to proste narzędzie twórców ScatchApp, które do działania wykorzystuje mechanizm Dropboksa. Popularny sieciowy dysk już od dłuższego czasu pozwala na dostęp do różnych wersji tych samych plików.

Czytaj także: Bono i The Edge zainwestowali w Dropboksa

Właśnie te różnice postanowił wykorzystać polski zespół przygotowujący usługę VersionBox. Umożliwia ona szybkie porównywanie kopii tych samych plików przechowywanych w Dropboksie (obecnie jedynie obrazów i dokumentów). Dzięki takiemu rozwiązaniu internauci mogą np. sprawniej współpracować przy wspólnym tworzeniu materiałów. 

- Przyjeżdżając na HackBattle, chcieliśmy się przede wszystkim dobrze bawić - mówi w rozmowie z Dziennikiem Internautów Michał Łyczek, jeden z autorów projektu. - VersionBox było dla nas wyzwaniem i nie zastanawialiśmy się nad jego komercjalizacją. Dzięki wygranej będziemy kontynuować jego rozwój i niedługo rozszerzy ono listę naszych produktów.

Obrazy porównane dzięki VersionBox
fot. - Obrazy porównane dzięki VersionBox
Łyczek zapewnia również, że samo The Next Web Conferrence to obok ciężkiej pracy wiele niezapomnianych przeżyć. Ponad 100 hakerów z całej Europy kodujących przez całą noc w pofabrycznej hali w Amsterdamie, atmosfera jest niesamowita - powiedział.

Przypomnijmy, że w wydarzeniu bierze udział również polski zespół z firmy Fusion Sheep, rozwijającej technologie multimedialne. Patryk Zabicki reprezentujący spółkę tłumaczył, że po konferencji spodziewa się "przede wszystkim wzrostu wiarygodności w społeczności deweloperów".

Czytaj także: Dropbox jak Megaupload: wprowadza dzielenie się plikami linkiem


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy