V edycja World Usability Day we Wrocławiu

PATRONAT MEDIALNY 04-11-2011, 07:11

17 listopada 2011 we Wrocławiu odbędzie się V edycja światowego święta użyteczności. Celem Wold Usability Day jest budowanie świadomości, promowanie oraz wspieranie projektów i rozwiązań użytecznych, przyjaznych i zorientowanych na użytkownika.

Do niedawna internet stanowił medium nie tyle niezwykłe, co ekscytujące. Obecnie dostęp do sieci uznaje się za obowiązujący standard. W wyniku powstawania coraz to nowych serwisów internetowych znaczenia nabierają zagadnienia związane z użytecznością stron WWW, omawiane w trakcie takich wydarzeń, jak World Usability Day (WUD). Użyteczność serwisów internetowych dotyczy projektowania stron pod kątem możliwie najlepszej funkcjonalności. Serwisy tworzone w oparciu o zasady usability stawiają na intuicyjność i łatwość obsługi z punktu widzenia internautów.

17 listopada 2011 roku we Wrocławiu odbędzie się World Usability Day. Wydarzenie stanowi część światowego cyklu, obchodzonego rokrocznie w drugim tygodniu listopada. Jego inicjatorem jest UPA – Usability Professionals' Association. WUD ma charakter interdyscyplinarny i skierowany jest do specjalistów, marketerów i wszystkich innych osób zainteresowanych tematyką użyteczności.

Do udziału w polskiej edycji wydarzenia, którego tematem przewodnim jest edukacja, zaproszono znanych i cenionych specjalistów z zakresu usability z Polski i z zagranicy. Wśród prelegentów pojawią się między innymi: Neil Pawley, który współpracował z W3C, autor licznych publikacji z zakresu projektowania serwisów WWW, a także Rolf Molich, autor bestsellerowej książki User Friendly Computer Systems i współtwórca metod heurystycznej oceny Nielsena.

Problematyka konferencji obejmuje najbardziej aktualne zagadnienia związane z usability. Eksperci będą rozmawiać m.in. o projektowaniu serwisów internetowych z zamierzeniem dopasowania ich do ludzkich zachowań. Określą również, jak na przestrzeni ostatnich lat wyglądał proces projektowania stron WWW, czy jak zmieniało się podejście społeczeństwa do serwisów internetowych oraz technologii. Specjaliści przeanalizują zachowania związane z kulturą i sprawdzą, w jaki sposób ten element wpływa na użyteczność.

World Usability Day
fot. - World Usability Day
W 2010 roku w World Usability Day wzięły udział 44 kraje. Zorganizowano 154 wydarzenia. Uczestniczyło w nich ponad 40 000 osób z całego świata. Polska edycja światowego dnia użyteczności jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych konferencji tego typu. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych zagadnieniami użyteczności.

Ponadto w ramach konferencji organizator przewidział gry i konkursy, w których do wygrania będą m.in. licencje Axure i JustProto oraz książki. Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorem konferencji jest agencja Janmedia Interactive oraz blog Webusability.

Szczegółowe informacje i program konferencji dostępne są na stronie internetowej www.wud2011.pl


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy