Użytkownicy Internet Explorera wcale nie są mniej inteligentni

03-08-2011, 18:09

Badanie IQ dotyczące użytkowników różnych przeglądarek internetowych okazało się sfałszowane.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Niedawno informowaliśmy o badaniu użytkowników różnych przeglądarek, które wskazywało na różnice w poziomie inteligencji internautów korzystających z popularnych narzędzi. Okazuje się, że problem prawdopodobnie w ogóle nie istnieje.

>>Czytaj także: Google Chrome przekroczyło 20 proc. w globalnym rynku przeglądarek

Sonda
Korzystasz z przycisku +1?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Według BBC cały raport jest wyłącznie świetnie przygotowaną mistyfikacją. O różnicach w poziomie inteligencji użytkowników różnych przeglądarek poinformowały największe światowe media, jak CNN, Telegraph, Forbes, a także samo BBC, które dopatrzyło się pewnych nieścisłości. 

Wątpliwości brytyjskiej stacji wzbudził David Spiegelhalter z Uniwersytetu w Cambridge. Jak powiedział profesor: Uważam, że taki poziom IQ użytkowników Internet Explorera jest niewiarygodnie mały i po prostu ich obraża. Po dokładniejszych poszukiwaniach okazało się, że raport rzeczywiście może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Internauci zauważyli, że witryna ApTiquant, która miała zrealizować badanie, istnieje wyłącznie od miesiąca. Dodatkowo umieszczone na niej zdjęcia pracowników faktycznie należą do osób z Central Test, które zapewniają, że nie mają żadnego związku z wspomnianym testem inteligencji.

Graham Cluey z firmy Sophos zajmującej się bezpieczeństwem w sieci, choć przyznał, że w przygotowanie raportu włożono wiele wysiłku, dla phisherów, czyli osób podrabiających strony internetowe, stworzenie podobnego materiału nie stanowi większego problemu.

>>Czytaj także: Opera: Mniej pisania w mobilnych przeglądarkach


Źródło: BBC


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.