Uwaga na maile o zawieszeniu subskrypcji Netflix

22-07-2021, 16:40

Jeśli człowiek czegoś się obawia, a dodatkowo ma niewiele czasu na reakcję, niejednokrotnie podejmuje nieracjonalne decyzje. Z tego mechanizmu chętnie korzystają cyberprzestępcy, wykorzystując do przeprowadzania ataków i pozyskiwania wrażliwych danych. Na celowniku są między innymi użytkownicy coraz popularniejszego w Polsce serwisu streamingowego Netflix.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Jak donosi CyberRescue przestępcy rozsyłają maile, w których podszywają się pod tę platformę, informując odbiorcę o rzekomym zawieszeniu konta. Aby tego uniknąć adresat wiadomości ma za zadanie kliknąć w podany w niej link, zalogować się na swoje konto i podać dane karty płatniczej.

Oczywiście nie należy tego robić! Netflix i każdy inny serwis i podmiot, która dba o bezpieczeństwo swoich użytkowników, nigdy nie zamieszcza w tego typu wiadomościach e-mail, czy SMS linków. Podany w wiadomości od oszustów odnośnik prowadzi do łudząco podobnej do Netflixa, ale fałszywej strony. Podanie na niej wspomnianych danych jest równoznaczne z przekazaniem ich w ręce przestępców. Może się to skończyć utratą dostępu do konta na platformie, jak i wykorzystaniem przez nich karty płatniczej.

- Zawsze, gdy otrzymujemy wiadomości e-mail, które nakłaniają nas do wykonania natychmiastowej reakcji powinniśmy przyjrzeć jej się kilkukrotnie przed podjęciem jakiegokolwiek działania. Nie klikajmy odruchowo w linki czy załączniki, bo niestety może skończyć się to dla nas kradzieżą danych czy pieniędzy. Jeżeli zidentyfikujemy oszustwo należy oznaczyć wiadomość jako spam. Niestety, jeśli często dostajemy wiadomości tego typu, może to oznaczać, że nasz adres wyciekł  z jakiegoś serwisu - tłumaczy Karolina Wrońska z CyberRescue.

Jeśli nie masz pewności, czy wiadomość pochodzi z serwisu lub usługi, której jesteś użytkownikiem, możesz to zweryfikować, np. ręcznie wpisując w przeglądarce adres tej strony (zwracając uwagę na wszelkie literówki) i korzystając z formularza kontaktowego lub podanego na niej telefonu. Warto też poinformować dany serwis, że ktoś się pod niego podszywa.


Źródło: CyberRescue


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.