Uratuj Wayfinder Access - aplikację dla niewidomych

07-05-2010, 08:22

Dzięki niej osoby niewidome nie miały większych problemów z poruszaniem się. Vodafone, który niedawno stał się jej właścicielem, postanowił jednak z niej zrezygnować. Podpisz petycję, by uratować tę aplikację.

W połowie kwietnia Dziennik Internautów informował o możliwościach, jakie iPad zaoferować może niepełnosprawnym. Odpowiednie aplikacje mogą służyć do komunikacji z otoczeniem, cena takiego rozwiązania jest znacznie niższa niż specjalnie dedykowanego osobom niepełnosprawnym czy chorym. Niewidomi mieli do tej Wayfinder Access - aplikację dla telefonów komórkowych.

>> Czytaj także: iPada wykorzystają niepełnosprawni? 

Dzięki nawigacji GPS umożliwiała ona osobom niewidzącym oraz słabo widzącym sprawne poruszanie się. Wydana w kwietniu 2007 roku była ekonomicznym rozwiązaniem niezwykle ważnego problemu osób niewidzących. Pojawił się jednak problem - firma Vodafone, która niedawno Wayfinder Access kupiła, postanowiła wycofać go z rynku.

Dla wielu osób oznaczać to może poważne problemy - alternatywy są bowiem albo znacznie droższe (i często niedostępne dla telefonów komórkowych, tylko w postaci osobnego urządzenia), albo nie ma ich w ogóle. Dlatego też została zorganizowana akcja zbierania podpisów pod petycją do operatora, by przywrócił Wayfinder Access.

Jest ona dostępna tutaj. W momencie pisania tego tekstu zebrano już ponad 2700 podpisów. Jeśli chcesz, możesz także dołączyć do grupy na Facebooku, która wspiera akcję.


Źródło: dvlop.nl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Wayfinder Accesstag Vodafonetag niewidomi
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy