UPC Polska finalizuje transakcję zakupu Aster

16-09-2011, 17:59

Finalizując transakcję, firma staje do walki z TP SA, o czym otwarcie mówi Simon Boyd, prezes zarządu UPC Polska. Zmiany na rynku mają pozytywnie się odbić na usługach świadczonych przez operatora.

Zgodnie z decyzją UOKiK z początku września UPC Polska może przejąć kontrolę nad Aster, jeśli w okresie 18 miesięcy od jej wydania w Krakowie i Warszawie odsprzeda część sieci należącą do Aster (w budynkach, w których usługi dotychczas świadczyły obie spółki). Sprzedaż musi nastąpić na rzecz przedsiębiorców spoza grupy kapitałowej przejmującego, po zatwierdzeniu transakcji przez UOKiK. Najwyraźniej UPC przyjęło postanowienia Urzędu.

- Finalizacja transakcji stanowi niezwykle ważny krok w kierunku realizacji strategii rozwoju UPC Polska. Mając zgodę UOKiK, możemy przystąpić do procesu integracji, na który czekają przede wszystkim konsumenci. Dzięki temu uzyskają oni dostęp do światowej klasy interaktywnych usług oferowanych przez UPC Polska – tłumaczy Simon Boyd, prezes zarządu UPC Polska.

Jak podkreśla UPC, finalizacja transakcji oznacza początek procesu konsolidacji branży kablowej i zaowocuje dalszymi inwestycjami w nowoczesne technologie, rozwój usługi telewizji cyfrowej oraz superszybkiego, szerokopasmowego internetu.

Czytaj też: Sąd utrzymał 993 tys. zł kary dla Cyfrowego Polsatu

- Rozdrobnienie branży kablowej przyczynia się do umocnienia pozycji najsilniejszych graczy. Dlatego również w Polsce konieczne jest budowanie realnej konkurencji wobec takich gigantów rynkowych, jak TP SA czy ogólnopolskie platformy satelitarne. Zakup spółki Aster nadaje początek długo oczekiwanemu procesowi konsolidacji branży, a jego rozpoczęcie jest sukcesem całego środowiska – twierdzi Boyd.

Wstępna umowa między Liberty Global, spółką matką UPC Polska, oraz Mid Europa Partners, właścicielem Aster, została podpisana 5 grudnia 2010 r. UPC Polska otrzymało warunkową zgodę na koncentrację z Aster 5 września br. Kolejnym krokiem po podpisaniu umowy będzie integracja obu firm.


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930