UPC nakłada ograniczenia?

14-01-2009, 13:52
Listy Czytelników

"Niedawno założyłem internet w UPC i jestem w pewien sposób zawiedziony" - napisał do redakcji Dziennika Internautów jeden z Czytelników, skarżąc się, że firma ogranicza transfer danych. O wyjaśnienie zaistniałej sytuacji poprosiliśmy przedstawicielkę UPC Polska.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W liście od Czytelnika można przeczytać:

Dostawca blokuje taką stronę, jak vuze.com oraz ogranicza ilość połączeń torrent. Jeśli chodzi o samą stronę, to jest to dość dziwna sprawa, bo materiały, które udostępnia jako tracker torrent, to przeważnie trailery filmów w formacie HD.

Czytelnik podkreślił, że opisany problem dotyczy wielu użytkowników, o czym świadczą wpisy na kilku forach internetowych. Dziennik Internautów skontaktował się w tej sprawie z prawnikiem Olgierdem Rudakiem, redaktorem naczelnym Lege Artis. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy dostawca internetu może ograniczyć dostęp do jakichkolwiek stron bądź usług internetowych.

Tak jak w przypadku blokady serwerów IRC stosowanej przez Telekomunikację Polską, tu także trzeba wziąć pod uwagę regulamin, na podstawie którego usługodawca świadczy usługę klientowi - tłumaczy prawnik. Może się bowiem okazać, że dostawca internetu zastrzegł sobie prawo do częściowego ograniczenia zakresu świadczonej usługi ze względów bezpieczeństwa lub też z przyczyn technicznych.

Jak jest w opisanym przypadku? Aby się tego dowiedzieć, Dziennik Internautów skontaktował się z UPC Polska. Na odpowiedź czekaliśmy prawie tydzień. Krótkiego komentarza udzieliła nam Lidia Gos, kierownik ds. Public Relations:

UPC nie ogranicza liczby połączeń torrent ani nie blokuje żadnych serwisów. Sprawdziliśmy informację dotyczącą problemu ze stroną vuze.com na testowych stacjach i serwis ten otwiera się.

Zachęcamy Czytelników do wyrażenia swego zdania w tej sprawie w komentarzach lub w listach do redakcji DI.


Źródło: DI24.pl

UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. geralt

  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.