UOKiK: Netia może przejąć Dialog i powstanie Nowa Netia

20-12-2011, 08:43

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Netia kontroli nad Telefonią Dialog. Po dwóch ostatnich przejęciach powstanie Nowa Netia.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Wraz z końcem września br. informowaliśmy w Dzienniku Internautów o możliwości przejęcia Dialogu przez Netię. Już wtedy podpisano wstępną umowę na przejęcie 100 procent udziałów. Uczestnicy koncentracji zajmują się m.in. świadczeniem usług telekomunikacyjnych, w tym np. stacjonarnego szerokopasmowego dostępu do internetu, transmisji danych i dzierżawy łączy.

Netia stoi na czele grupy kapitałowej o tej samej nazwie, a Telefonia Dialog jest spółką zależną KGHM Polska Miedź. W wyniku koncentracji Netia nabędzie 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym przejmowanej spółki. Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył miliarda euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Czytaj też: NFI Midas kupił Aero2

Wraz ze sfinalizowaniem transakcji nabycia przez Netię Telefonii Dialog oraz Crowley Data Poland  ruszyły prace nad budową silniejszej Nowej Netii. Celem strategicznym tworzącej się Grupy jest osiągnięcie w rentowny sposób pozycji nr 1 w obszarze usług online w Polsce.

- Dzięki szerokiej gamie dostępnych rozwiązań i doświadczonym zespołom naszych firm Nowa Netia będzie w stanie zapewnić swoim klientom najwyższą jakość i różnorodność usług oraz obsługę najwyższej jakości - powiedział Mirosław Godlewski, Prezes Zarządu Netia SA. - Rozpoczęliśmy już proces przygotowań do przeprowadzenia integracji, a jej realizację zaplanowaliśmy na wiele miesięcy przede wszystkim po to, aby klienci odczuli wyłącznie pozytywne skutki powstania Nowej Netii.

Połączenie potencjałów Crowley’a, Dialogu i Netii sprawia, że Grupa Netia znacząco zwiększy liczbę obsługiwanych klientów i umocni swoją pozycję we wszystkich czterech segmentach rynku telekomunikacyjnego (rynek klientów indywidualnych, małych i średnich firm, klientów korporacyjnych oraz usługi dla innych operatorów).

Nowa Netia uzyska też dodatkowy potencjał oraz kompetencje w zakresie dalszego rozwoju usług multimedialnych (m.in. IPTV) oraz usług mobilnych w modelu MVNO. Po akwizycjach Grupa Netia świadczy około 2 mln klientów około 3 mln usług. Zasięg własnej sieci dostępowej Nowej Netii - już w tej chwili w znacznym stopniu dostosowanej do świadczenia potrójnych usług (szybki internet, cyfrowa telewizja, telefon) - wzrósł o ok. 40 proc. do 2,2 mln gospodarstw domowych.

Dopiero po zamknięciu transakcji możliwe jest przeprowadzenie szczegółowych analiz pozwalających na określenie docelowego kształtu Grupy Netia. Prace te prowadzi Zespół ds. Integracji, w którego skład wchodzą wybrani pracownicy Netii oraz konsultanci z międzynarodowej firmy doradczej The Boston Consulting Group, a wkrótce dołączą do nich przedstawiciele Dialogu i Crowley’a. W efektywnym, obiektywnym i transparentnym przeprowadzeniu procesu integracji będą również wspierać Netię doświadczeni doradcy z zakresu zasobów ludzkich. Szczegółowy plan integracji ma zostać zaprezentowany na przełomie I i II kwartału 2012 roku.


Źródło: UOKiK


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.