UKE karze Polkomtela

11-12-2009, 19:26

800 tysięcy złotych - karę w takiej wysokości będzie musiał zapłacić Polkomtel, gdyż nie dopełnił obowiązków informacyjnych zawartych w Prawie telekomunikacyjnym.

Urząd Komunikacji Elektronicznej poinformował w komunikacie, że w dniu 2 grudnia br. Prezes Anna Streżyńska nałożyła na Polkomtel, operatora sieci Plus GSM, karę finansową w wysokości 800 tysięcy złotych. Powodem tej decyzji jest stwierdzenie naruszenia przepisów ustawy Prawo telekomunikacyjne w zakresie obowiązków informacyjnych.

Z dniem 1 lipca 2009 roku wszedł w życie nowy regulamin świadczenia usług telekomunikacyjnych przez Polkomtel SA na rzecz swoich klientów. Urząd stwierdził, że operator nie dopełnił obowiązków, jakie na niego w zakresie informacji nakłada ustawa - abonenci po pierwsze nie zostali właściwie poinformowani o zmianach, po drugie nie nastąpiło to w ustawowym terminie.

W komunikacie podkreślono, że naruszenie prawa miało szczególne znaczenie, gdyż dotyczyło praw konsumentów. Te pozostają pod szczególną ochroną Prezesa UKE.

>> Czytaj także: UKE: Polkomtel coraz lepiej realizuje usługę przenoszenia numerów

Od redakcji: Bardzo przepraszamy za przeoczenie błędu ortograficznego w tytule.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy