Ujawniono tożsamość nastolatka podejrzanego o sterowanie LulzSec

01-08-2011, 12:12

Policja dopiero kilka dni po zatrzymaniu zdecydowała się ujawnić więcej informacji na temat nastolatka.

LulzSec, chociaż ponad miesiąc temu ogłosili, iż rozwiązują swoją grupę, nie przestali dokonywać włamań. Policja odpowiedziała na takie zachowanie zatrzymaniem kilku członków nieformalnej organizacji.

>>Czytaj także: FBI zatrzymało kilkunastu członków Anonymous

Sonda
Korzystasz z urządzeń podłączanych przez USB?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Kilka dni temu policja poinformowała, że w jej ręce dostał się rzecznik a zarazem najważniejszy członek LulzSec. Internauta posługujący się nickiem Topiary niedługo przed aresztowaniem wyczyścił swoje konto na Twitterze, pozostawiając wyłącznie wiadomość: "Nie możecie aresztować idei".

Według witryny Sophos podejrzany to 18-letni Jake Davis, który według nieoficjalnych informacji wiele czasu spędzał na internetowej grze w szachy. Wcześniej podawano, że zatrzymany miał 19 lat oraz imię Daniel.

Choć policja z Wielkiej Brytanii jest przekonana o zatrzymaniu odpowiedniej osoby, od pewnego czasu nie milkną głosy, że jest zupełnie inaczej. Również wyszukanie w internecie informacji na temat Jake'a Davisa nie zwraca żadnych interesujących wyników.

Davis oskarżony jest m.in. o nieautoryzowany dostęp do systemu komputerowego, namawianie do czynów przestępczych czy uczestniczenie w przeprowadzaniu ataków DDoS.

>>Czytaj także: LulzSec zaatakowali witryny Murdocha


Źródło: Sophos
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy