Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Po obu stronach Atlantyku trwają nieprzerwanie negocjacje na temat sposobów zapewnienia odpowiedniego poziomu ochrony prywatności obywatelom. Nie jest to proste - trzeba pokonać nie tylko własne uprzedzenia, ale także przebrnąć przez różne pomysły.

Unia Europejska i Stany Zjednoczone są coraz bliższe osiągnięcia ostatecznego porozumienia w zakresie polityki ochrony prywatności. Coraz mniejsza różnica zdań pomiędzy stolicami sprawia, że może stać się to nawet w tym roku. Obie strony intensywnie pracują nad tym, by dojść do wspólnych rozwiązań. Wszystko w interesie kilkuset milionów internautów.

Viviane Reding, unijna komisarz ds. sprawiedliwości, której wypowiedź cytuje agencja Reuters, podkreśliła, że jeszcze niedawno twierdzono, że różnice między UE i USA były tak duże, że współpraca byłaby prawie niemożliwa. Dodała, że sytuacja zmienia się na korzyść bardzo szybko. Jej słowa potwierdził amerykański ambasador przy Unii Europejskiej - William Kennard. Powiedział on, iż jest świadom tego, że jakiś czas temu postrzegano Amerykanów jako mniej zatroskanych prywatnością. Teraz jednak ulega to zasadniczym zmianom.

Sonda
Twoja prywatność jest w wystarczający sposób chroniona
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Wystarczy wspomnieć wydarzenia ostatnich tygodni. W połowie lutego w amerykańskim parlamencie przedstawiona została Do not track Act. Ustawa zakłada, że każdy internauta będzie miał możliwość włączenia opcji nie śledź mnie w swojej przeglądarce. Wymierzona jest ona przede wszystkim w firmy zajmujące się zbieraniem i przetwarzaniem danych, wyjątek został ustanowiony dla tych, które czynią to w celu poprawy jakości własnych usług.

Kongres interweniuje także w przypadku serwisu społecznościowego Facebook. Na cenzurowanym są również inne firmy zbierające mnóstwo danych o użytkownikach internetu. Europa nie pozostaje w tyle - Komisja Europejska chce jeszcze w tym roku doprowadzić do ujednolicenia prawa w całej Unii Europejskiej w zakresie ochrony prywatności.

>> Czytaj więcej: KE zaproponuje zmiany w ochronie prywatności

Do uzgodnienia pozostaje wiele szczegółów, nie brak jednak optymistów wierzących w sukces negocjacji pomiędzy Brukselą a Waszyngtonem. Sama Unia musi sobie jeszcze poradzić z własnymi pomysłami na zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony. Sceptycy obawiają się jednak, że z wielkich słów pozostanie niewiele.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *