Ubezpieczenie turystyczne do USA

21-12-2018, 10:51

Podróż do Stanów Zjednoczonych to dla wielu osób spełnienie marzenia życia. Organizacja takiej wyprawy wymaga odpowiednich przygotowań związanych chociażby z postaraniem się o wizę czy zaplanowaniem noclegów i kolejności odwiedzania poszczególnych miejsc. Koniecznie trzeba też pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym. Dlaczego jest ono tak ważne?

mat partnera

Ubezpieczenie może uchronić przed poważnymi wydatkami

Planując wyjazdy zagraniczne lub podróżowanie po Polsce zawsze warto zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne, które zapewni ochronę w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Wykupienie odpowiedniej polisy pozwoli uzyskać niezbędną pomoc w razie nieszczęśliwych wypadków, zagubienia czy uszkodzenia bagażu lub nagłej choroby. Zapewnienie sobie ochrony na wypadek tego typu sytuacji to również możliwość uniknięcia wysokich kosztów związanych z pobytem w szpitalu. Pamiętajmy, że karta EKUZ uprawniająca do skorzystania z bezpłatnej opieki medycznej na terenie innych krajów nie działa poza Europą, a ubezpieczenie zapewniane przez biura podróży w większości przypadków nie są w stanie pokryć kosztów leczenia w Stanach Zjednoczonych. Trzeba zdawać sobie sprawę, że opieka zdrowotna w USA jest bardzo droga – za wizytę u dentysty trzeba tam zapłacić od ok. 600 zł, koszt jednego dnia pobytu w szpitalu państwowym to wydatek rzędu 7 500 zł, leczenia złamań – 30 000 zł, zaś leczenia ostrego zapalenia wyrostka – 100 000 zł. Osoby bez odpowiedniego ubezpieczenia podróżnego opłacić muszą te usługi z własnej kieszeni. Pamiętajmy, że niektórych wydarzeń nie sposób przewidzieć, a wypadki i nagła choroba mogą przytrafić się w każdej chwili. Planując podróż do Stanów Zjednoczonych warto więc znaleźć polisę, która w razie tego typu sytuacji pokryje koszty leczenia.

 

Jaką ochronę powinno zapewniać ubezpieczenie turystyczne do USA?

Aby mieć pewność, że w razie wypadku lub choroby ubezpieczenie pokryje w całości wydatki związane z pobytem w szpitalu oraz opiekę medyczną, należy wybierając polisę zwrócić uwagę na odpowiednio wysokie koszty leczenia przez nią gwarantowane. Oprócz tego warto zdecydować się także na ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu taka polisa zapewni odpowiednią ochronę, pomoże również rodzinie ubezpieczonego w razie jego śmierci. Assistance przyda się z kolei w razie choroby – zapewni zorganizowanie transportu medycznego do Polski, wsparcie tłumacza lub prawnika, a także zagwarantować może pokrycie kosztów przyjazdu bliskiej osoby. Pamiętajmy, ze trudno jednoznacznie określić, jakie elementy zawierać powinno ubezpieczenie turystyczne, ponieważ wiele zależy od celu pobytu i tego jak zamierzamy spędzać czas za granicą. Polisa na pewno musi zostać wybrana zależnie od konkretnych potrzeb. Jeśli więc zamierzamy wypoczywać zwiedzając ciekawe miejsca w Stanach Zjednoczonych, ubezpieczenie z opcją „Sporty wysokiego ryzyka” z pewnością okaże się zbędne, ale będzie nieocenione w przypadku turystów planujących np. wspinaczkę górską czy nurkowanie. Warto więc dokładnie zapoznać się z dostępnym zakresem ubezpieczenia i wybrać rozwiązanie szyte na miarę konkretnych potrzeb.

 

O czym jeszcze pamiętać?

Przed podpisaniem umowy należy dokładnie zapoznać się z jej ogólnymi warunkami. W dokumencie tym znajdują się szczegółowe informacje dotyczące zakresu ubezpieczenia, a także sytuacji, w jakich nie będzie ono obowiązywało. Warto wiedzieć, że odszkodowanie za skradziony bagaż nie przysługuje osobom, które swoje walizki pozostawiły bez jakiejkolwiek opieki, zaś jeśli ubezpieczony wyrządzi szkody podczas jazdy samochodem pod wpływem alkoholu, również nie będzie mógł skorzystać z pomocy gwarantowanej przez polisę. Po zakupie ubezpieczenia warto też zachować dostarczone dokumenty oraz zapisać numer kontaktowy do ubezpieczyciela, co pozwoli szybko porozumieć się z centrum pomocy, jeśli tylko zajdzie taka konieczność. Zapewni to szybkie wsparcie specjalistów i pozwoli uzyskać wskazówki dotyczące postępowania w razie choroby czy wypadku.


Następny artykuł » zamknij

Cechy dobrej kserokopiarki
Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.