Śmierć Michaela Jacksona, świńska grypa, kampania polityczna Obamy i jego prezydentura to najczęściej używane tematy wiadomości do rozprowadzania wirusów w pierwszej połowie 2009 roku.
Twórcy wirusów zachowują się prawie jak dziennikarze i używają najświeższych wiadomości jako przynęty wspomagającej rozpowszechnianie szkodliwego oprogramowania, w tym fałszywych antywirusów, które miesięcznie infekują ponad 35 mln komputerów. Jednym z najbardziej aktywnych robaków w ostatnim czasie był Waledac.
Działania cyberprzestępców mają zwykle na celu przekierowanie internauty na stronę zawierającą ciekawy materiał wideo. Dlatego należy pamiętać, iż na oficjalnej stronie YouTube nie ma potrzeby ściągania żadnych dodatkowych kodeków w celu obejrzenia filmów. Jeśli zatem użytkownik zostanie przeniesiony na stronę, która wygląda identycznie, jak ta legalna, ale wyświetli mu się komunikat, że powinien coś zainstalować, warto upewnić się, czy adres URL w pasku adresowym jest poprawny.
Organizacja WOT (Web of Trust) udostępnia narzędzie ostrzegające przed otwarciem podejrzanych witryn. System ma chronić przed cyberoszustwami, kradzieżą tożsamości, programami szpiegującymi i podejrzanymi sklepami internetowymi. Bezpłatną wtyczkę do przeglądarek Firefox i Internet Explorer można pobrać ze strony Panda Security.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*