Twórca Wirtualnej Polski poluje na wielkie rabaty

Forsal.pl 12-04-2011, 19:57

Marek Borzestowski podbija rynek zakupów grupowych i inwestuje w nowatorskie technologie, między innymi w produkcję inteligentnych internetowych avatarów.

W latach 90. założył razem z Leszkiem Bogdanowiczem i Jackiem Kawalcem jeden z pierwszych serwisów internetowych o nazwie Wirtualna Polska. Kolejnym pomysłem było uruchomienie w ramach WP nowatorskiego projektu: miał pozwalać użytkownikom na kupowanie usług z rabatami sięgającymi 50 proc. Z pomysłu niewiele wyszło, bo kilkanaście lat temu mało kto w ogóle miał komputer z dostępem do sieci, a o robieniu za jej pośrednictwem zakupów grupowych nikt nie myślał.

Pomysł wraca

W ubiegłym roku Borzestowski razem z trzema wspólnikami założył serwis Gruper.pl. Gdy razem z jednym z nich, Tomaszem Dachalem, odwiedzał restauratorów, by przekonać ich do sprzedaży z 50-proc. rabatami kuponów na kolacje w ich lokalach, ci pukali się w czoło. To nie ma sensu – odpowiadali. Ale Borzestowski, podobnie jak kilkanaście lat temu, był przekonany, że się mylą. I wyszło na jego.

Po niecałym roku Gruper.pl sprzedał kilkaset tysięcy kuponów, jest rentowny, a jego obroty przekroczą w tym roku 60 mln zł. Urósł na fali globalnego szału na punkcie zakupów grupowych, których największym symbolem jest założony przez Andrew Masona globalny serwis Groupon, za którego Google chciał niedawno zapłacić aż 6 mld dol.

Polski Gruper, posiadający około 1 mln użytkowników, depcze globalnemu rywalowi po piętach – oczywiście na naszym, lokalnym rynku, a Borzestowski chce przyspieszyć jego ekspansję. Właśnie rozmawia na ten temat z potencjalnymi inwestorami.

Więcej szczegółów w serwisie Forsal.pl w artykule pt. Marek Borzestowski, twórca Wirtualnej Polski, poluje na wielkie rabaty

Michał Fura

Forsal.pl

 


Następny artykuł » zamknij

Rewolucja Netii bez limitów

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy