Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Brytyjskie szkoły podstawowe czeka rewolucja programowa. Ministerstwo edukacji chce znacznie większy nacisk położyć na nauczanie poruszania się we współczesnym świecie kosztem m.in. historii.

Koniec z przekazywaniem uczniom suchej wiedzy podręcznikowej w szkołach podstawowych. W przyszłym miesiącu światło dzienne ujrzy projekt nowej podstawy programowej dla szkół najniższego szczebla w Anglii. Zapowiada się niemała rewolucja, gdyż uczniowie mają zyskać umiejętności potrzebne i i przydatne w cyfrowym świecie.

Najmłodsi uczniowie mają zostać zapoznani z Twitterem, Wikipedią, podcastami czy blogowaniem, jako współczesnymi źródłami informacji i nowoczesnej komunikacji. Umiejętność sprawnego pisania na klawiaturze ma być równie ważna, co ręcznego. Uczniowie powinni także nauczyć się korzystać z narzędzi sprawdzających pisownię w edytorach tekstu.

Planowane w angielskich szkołach zmiany mają się jednak odbić na lekcjach historii. Zniknie wymóg nauczania o okresie wiktoriańskim i drugiej wojnie światowej. Uczniowie nadal będą musieli uczyć się o dwóch okresach z brytyjskiej historii, jednak to szkoły zdecydują, o których - informuje BBC News.

Zmiany są odpowiedzią na grudniowy raport sir Jima Rose'a, byłego dyrektora Ofstedu, agencji rządowej nadzorującej angielskie szkoły. Stwierdził on, że uczniowie szkół podstawowych potrzebują wiedzy na temat społeczeństwa informacyjnego i najnowszych technologii. Chce on także, by plany zajęć uczniów były bardziej elastyczne i mniej przeładowane.

W jego raporcie jest także pomysł zastąpienia obecnych 14 przedmiotów grupą 6 obszarów. Przekazywana w ramach jednego obszaru wiedza nie byłaby ograniczona jedynie do historii czy chemii.

Cały raport ma zostać opublikowany w kwietniu. Wtedy też, po zapoznaniu się z jego szczegółami, swoją opinię wyrazi gabinet Gordona Browna.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: BBC