Telekom zaoferuje im jednak sowite odprawy. Podpisana Umowa Społeczna na lata 2012-2013 zapewnia także stały wzrost wynagrodzeń zasadniczych. Zwolnienia są jednak nieuniknione.
reklama
Telekomunikacja Polska S.A. poinformowała o zawarciu przez zarząd spółki i związki zawodowe Umowy Społecznej na lata 2012-2013. Określa ona zasady realizacji postulatów pracowniczych oraz zakres programu odejść dobrowolnych. Te ostatnie są niezbędne, by telekom poprawił swoją pozycję nie tylko względem krajowych konkurentów, ale także względem zagranicznych operatorów.
W tym roku kończy się realizacja Umowy Społecznej na lata 2009-2011, zgodnie z którą odchodzący pracownicy otrzymali dodatkowe osłony socjalne. Ci, którzy pozostali w Telekomunikacji Polskiej, zyskali podwyżki oraz możliwości rozwoju. Nowe porozumienie ma pomóc w kontynuowaniu tych trendów.
Polski telekom zamierza stworzyć możliwości regularnych podwyżek wynagrodzeń zasadniczych (w latach 2012-2013 o nie mniej niż 4,5 proc.), określić rolę mobilności wewnętrznej, a także uruchomić projekt "Przyjazne miejsce pracy". Umowa przewiduje także dobrowolne odejście z pracy 2300 osób, z czego maksymalnie połowa w roku przyszłym. Długoletni pracownicy firmy (z przynajmniej 20-letnim stażem), którzy nie są w stanie dostosować się do obecnych wymogów rynku pracy otrzymają dodatkowe odszkodowania (maksymalnie po 20 tys. złotych).
Serwis Money.pl podaje, że wartość pakietu, jaki otrzymać może pracownik, odchodzący z TP kształtować się będzie w przedziale od 4 do 15 miesięcznych wynagrodzeń i będzie powiększona dodatkowo o 8 tys. złotych w roku przyszłym oraz o 6 tys. złotych w kolejnym.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*