Najbliższe lata na tabletach należą do iOS oraz Androida

26-10-2011, 07:08

Przez kolejne sześć lat Windows 8 zdobędzie zaledwie kilka procent udziałów na rynku tabletów - uważają analitycy z DisplaySearch.

- Tablety oraz notebooki wciąż są na kursie kolizyjnym, jednak będą ewoluowały i pracowały nad własnymi słabościami - powiedział Richard Shim z DisplaySearch. - Każda kategoria produktów będzie z czasem wpływała na inną

Czytaj także: Nvidia: Windows 8 powinien się skupić na tabletach

Według DisplaySearch iOS powinien królować na rynku tabletów przynajmniej do 2017 roku. W tym czasie swoją pozycję ma budować przede wszystkim Android, natomiast Windows 8 zdobędzie zaledwie niewielkie udziały w rynku tego typu urządzeń - uważają analitycy.

- Pomimo różnych architektur procesorów, jakie mogą być używane na tabletach, bogaty ekosystem aplikacji zbudowany wokół smartfonów będzie kluczowy - uważa Jim McGregor z NPD Group Company. - W odróżnieniu od notebooków i netbooków, gdzie klienci zwykle wybierają produkty na podstawie procesora czy nazwy producenta, właściciele nowych mobilnych urządzeń dbają bardziej o to, jak mogą je wykorzystywać, co jest związane z aplikacjami i usługami.

Analitycy tłumaczą kontynuację popularności znanych obecnie platform przede wszystkim dużą społecznością deweloperów narzędzi dla iOS oraz Androida. Istotna jest również ich obecna przewaga na rynku, która w przypadku Windowsa dla pecetów okazała się niezwykle ważna.

Platformy mobilne na tabletach
fot. - Platformy mobilne na tabletach
Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje tablet Kindle Fire. Według analityków tylko w ostatnim kwartale 2011 roku, sprzedanych może zostać 5 milionów takich urządzeń. Jak zapewnił jednak niedawno Tim Cook, Apple nie czuje się w związku z tym w żaden sposób zagrożony.

Czytaj także: Asus zaprezentował nową generację tabletu Transformer


Źródło: DisplaySearch
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy