Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

TP otwiera Miasteczko Testowe dla studentów

10-02-2011, 21:57

Studenci Politechniki Warszawskiej uzyskali możliwość korzystania z superszybkiego internetu i testowania najnowszych urządzeń i usług telekomunikacyjnych - wszystko w ramach otwartego wczoraj Miasteczka Testowego TP.

W czerwcu ubiegłego roku Telekomunikacja Polska testowała wraz ze studentami Politechniki Warszawskiej internet o prędkości 80 Mb/s w technologii VDSL2. Miesiąc później informowaliśmy w Dzienniku Internautów o planowanej współpracy TP i PW przy rozwijaniu nowych usług oraz sieci szerokopasmowych w technologiach FTTH, VDSL2 i radiowych.

>> Czytaj więcej: TP i Politechnika Warszawska będą testować nowe technologie i usługi

Jak na blogu technologicznym TP podaje Marta Cieślak-Krajewska, 9 lutego doszło do symbolicznego otwarcia zapowiedzianego pół roku temu Miasteczka Testowego TP. Co to oznacza w praktyce?

"TP zapewniła szerokopasmową infrastrukturę dostępową w domach studenckich PW (m.in. Riviera, Żaczek, Sezam), na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz w Gmachu Głównym PW. W ramach Miasteczka studenci będą mogli testować najnowsze urządzenia i usługi, realizować prace dyplomowe, uczestniczyć w praktykach oraz projektach prowadzonych w Orange Labs. Długofalowym celem programu Miasteczko Testowe TP w PW jest wymiana naukowa i kompetencyjna pomiędzy TP a studentami i kadrą naukową PW" - wyjaśnia na blogu przedstawicielka Telekomunikacji Polskiej.

Jednocześnie operator zainicjował współpracę z Wydziałem Matematyki i Nauk Informacyjnych PW, w ramach której zaplanowano m.in. testowanie mechanizmów wczesnego wykrywania zagrożeń w sieciach operatorskich na bazie metod i algorytmów statystycznych oraz testy urządzeń klienckich oferowanych przez TP.

>> Czytaj także: TP testuje internet o prędkości 80 Mbps


Źródło: Blog TP






« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031