Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

TorrentReactor kupuje miasteczko

09-08-2010, 07:28

...i zmienia jego nazwę. Oprócz tego jednak chce dokonać ważnych dla rosyjskiej osady inwestycji. Dla mieszkańców może być to szansa na trochę lepsze życie.

Mające 214 mieszkańców miasteczko Gar w środkowej Rosji ma nowego właściciela. Za kwotę 4,5 mln rubli (148 tys. dolarów) kupił je serwis torrentowy TorrentReactor.net, należący do ścisłej rosyjskiej czołówki w tej kategorii - informuje TorrentFreak. Założone w roku 1958 roku przez grupę religijną związaną z rosyjskim kościołem prawosławnym, zmieniło teraz nazwę na Torrentreactor.

Dla mieszkańców nowy właściciel nie będzie oznaczał jedynie zmiany nazwy. Część uzyskanych ze sprzedaży pieniędzy zostanie podzielona pomiędzy nich, pozostała przeznaczona zostanie na inwestycje - doposażenie lokalnej szkoły, naprawę dróg oraz zakup sprzetu rolniczego. To bowiem z uprawy roli i sprzedaży warzyw utrzymuje się większość mieszkających tutaj osób.

Oprócz tego kosztem 900 tys. rubli (ok. 30 tys. dolarów) Torrentreactor zostanie podłączone do szybkiego internetu. Dzisiaj w mieście są zaledwie trzy komputery, z których tylko jeden podłączony jest do sieci za pośrednictwem dial-up.

Zespól serwisu torrentowego odpiera zarzuty o bezmyślność zakupu bądź niezwykle drogi marketing. Podkreślają oni, że głównym motywem działania była chęć niesienia pomocy. Zdają oni sobie jednak sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb - w podobnej sytuacji są bowiem tysiące innych wsi w Rosji.


Źródło: TorrentFreak