Thales Alenia Space poinformowała o nawiązaniu strategicznej współpracy z Microsoft w celu wprowadzenia nowych rozwiązań w zakresie przetwarzania danych w przestrzeni kosmicznej (Space Edge Computing), sztucznej inteligencji oraz narzędzi do obserwacji przestrzeni kosmicznej (DeeperVision), a także technologii cyfrowego segmentu naziemnego (Digital Ground Segment).
Thales Alenia Space wraz z Microsoft planuje wdrożenie zaawansowanej łączności, rozwiązań analitycznych i obliczeniowych w przestrzeni kosmicznej dzięki technologii przetwarzaniu danych SEC. Testy będą prowadzone na orbicie okołoziemskiej, pierwsze rozwiązania technologiczne mają zostać umieszczone na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w 2023 roku.
Thales Alenia Space umieści na orbicie komputer o bardzo dużej mocy obliczeniowej, innowacyjne oprogramowanie w formie aplikacji oraz wysokowydajne czujniki do obserwacji Ziemi, aby przetwarzać dane o kosmosie i tworzyć bazę danych, która pozwoli zadbać o zrównoważony rozwój naszej planety. Partnerzy przeprowadzą także badania w dziedzinie teledetekcji, wizji komputerowej i nauk o klimacie i stworzą ekosystem badawczy nowej generacji do celu obserwacji naszej planety.
Umieszczenie aparatury badawczej w przestrzeni kosmicznej pozwoli na gromadzenie w szybki sposób aktualnych informacji na temat Ziemi, które będą miały natychmiastowe zastosowanie w monitoringu, zrozumieniu zjawisk przyrodniczych i ochronie naszej planety. Wprowadzenie na orbitę narzędzi do obserwacji kosmosu będzie możliwe dzięki integracji DeeperVision, oprogramowania do analizy danych z obserwacji Ziemi Thales Alenia Space z Microsoft Azure Orbital.
DeeperVision to kluczowa usługa cyfrowa służąca do szybkiego i systematycznego oraz masowego przetwarzania obrazów Ziemi z orbity. Przyszli użytkownicy usługi będą mogli korzystać ze wszystkich funkcji DeeperVision do przetwarzania danych i generowania aktualnych informacji na temat Planety, dzięki chmurze Azure Orbital. DeeperVision jest jednym z programów przeznaczonych do zainstalowania na pokładzie ISS z wykorzystaniem możliwości Space Edge Computing.
Celem długoterminowym Thales Alenia Space jest demokratyzacja przestrzeni i obserwacji kosmicznych w taki sposób, aby były one dostępne dla programistów przy użyciu łatwych w obsłudze i dostępnych dla wszystkich narzędzi AI takich jak DeeperVision. Thales zamierza także przyspieszyć prace nad rozmieszczeniem stacji naziemnych tak, aby udoskonalić łączność z siecią Microsoft oraz wdrożyć wspólną ofertę usług typu Ground Station Virtualization oraz modelu „as-a-service”.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*
|
|
|
|
|
|