Telefon komórkowy jako osobisty trener

09-08-2010, 11:34

Adidas przygotował mobilną aplikację miCoach zawierającą programy treningowe dedykowane piłce nożnej, futbolowi amerykańskiemu, tenisowi, koszykówce, bieganiu oraz fitnesowi. Jest ona skierowana zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów oraz trenerów.

- Premiera aplikacji miCoach, wzbogaconej o profesjonalne plany treningowe, stanowi naturalny krok w kierunku poszerzenia grupy użytkowników. Firma adidas współpracuje z najlepszymi trenerami i sportowcami świata. Chcieliśmy podzielić się naszą specjalistyczną wiedzą z odbiorcami naszych produktów przy jednoczesnym zainspirowaniu ich do poprawy własnych osiągnięć - mówi Bernard Wahler Dyrektor Naczelny ds. Marketingu w adidas Sport Performance.

>> Czytaj też: Osobisty trener fitness online

Sonda
Czy aplikacje są dobrym pomocnikiem w budowie naszej formy?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

W trakcie powstawania programów treningowych na telefon komórkowy adidas współpracował z wybitnymi specjalistami na świecie, zarówno w sportach indywidualnych, jak i zespołowych. Oprócz hiszpańskiej drużyny narodowej oraz drużyn FC Bayern Monachium i AC Milan zaangażowano takich sportowców, jak Reggie Bush oraz Jessica Ennis. Twórców nowej aplikacji wsparł również trener Mark Verstegen, który jest założycielem i dyrektorem Athletes Performance Institute (API).

Osobisty trener miCoach z gadżetami
fot. - Osobisty trener miCoach z gadżetami
 Aplikacja adidas miCoach pozwala użytkownikom smartfonów na przekształcenie swojego telefonu komórkowego w osobistego trenera, który indywidualnie dobiera trening, mobilizuje na każdym kroku, przypomina o celach treningowych i kalendarzu ćwiczeń.

Program synchronizuje się ze stroną www.micoach.com, dzięki czemu aktualizuje 6 programów treningowych i posiada możliwość stworzenia osobistego programu ćwiczeń dopasowanego do aktualnego poziomu użytkownika. Progres w treningu jest regularnie odnotowywany i na bieżąco archiwizowany w telefonie.

>> Czytaj też: "Polska na rowery"

Adidas oferuje także gadżet do aplikacji - miCoach Pacer. Urządzenie podpowiada, kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić. adidas miCoach Pacer wie, co i kiedy doradzić użytkownikowi, dzięki współpracy z urządzeniem monitorującym pracę serca (adidas Heart Rate Monitor) i czujnikiem mierzącym szybkość kroku (adidas Stride Sensor).

Aplikacja będzie konkurencją dla wielu innych w AppStore oraz nielicznych w Blackberry App World. Programy na smartfony wygrywają swoją mobilnością ze standardowymi trenerami na stronach WWW.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy