Tablet Galaxy Tab z cyfrowymi publikacjami

01-10-2010, 18:56

Pierwsze publikacje cyfrowe dostępne na tablecie Galaxy Tab, stworzone dzięki współpracy Samsunga z firmą WoodWing, można będzie obejrzeć podczas targów IFRA Expo w Hamburgu, w dniach 4-6 października 2010 roku.

Samsung ogłosił współpracę z firmą WoodWing Software, dostawcą innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie cross-media publishing. Celem kooperacji będzie stworzenie cyfrowych publikacji dla tabletu Galaxy Tab – najnowszego urządzenia firmy Samsung. Dzięki użyciu narzędzi Digital Magazine Tools opracowane zostaną cyfrowe wydania popularnych magazynów i czasopism.

>> Czytaj też: Dostęp do ponad 200 czasopism naukowych w modelu Open Access

Sonda
Czy tablety bez ekranu E-Ink nadają się do czytania książek?
  • Tak, ale w pomieszczeniu
  • Tak, zawsze i wszędzie
  • Nie, do tego są e-czytniki
  • Nie, przecież są wersje papierowe
  • Nie mam zdania
wyniki  komentarze

O tablecie Galaxy Tab pisaliśmy już jakiś czas temu w Dzienniku Internautów. Urządzenie działa w oparciu o system Android 2.2 i posiada 7-calowy ekran dotykowy, który ma pozwolić na oglądanie filmów w jakości HD, czytanie książek i czasopism oraz rozrywkę.

Galaxy Tab został wyposażony w aplikację Digital Magazine Tools. Program zapewni użytkownikom szeroki dostęp do cyfrowych wydań magazynów i czasopism. Narzędzia Digital Magazine umożliwiają wydawcom tworzenie interaktywnych publikacji przeznaczonych na tablety.

Samsung Galaxy Tab w życiu codziennym
fot. - Samsung Galaxy Tab w życiu codziennym
Użytkownicy programu WoodWing mogą dowolnie go personalizować i dostosować do swoich potrzeb. Wiele wydawnictw już korzysta z Digital Magazine firmy WoodWing, co gwarantuje posiadaczom Galaxy Tab dostęp do licznych publikacji cyfrowych. Ponadto wiele firm planuje rozszerzenie działania o kanały mobilne, co oznacza, że liczba cyfrowych wydawnictw będzie stale rosła.

- Tablety doskonale sprawdzają się jako urządzenia do czytania czasopism i gazet – mówi Erik Schut, prezes WoodWing Software. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy pracować z firmą Samsung i wprowadzić nasze rozwiązanie Digital Magazine do urządzeń Galaxy Tab. Jest to także wspaniała wiadomość dla wydawców, ponieważ dzięki naszemu rozwiązaniu mogą być obecni na Galaxy Tab już na wczesnym etapie funkcjonowania tego urządzenia na rynku – dodaje.

>> Czytaj też: Ponad 300 polskich gazet i czasopism na iPadzie


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930