Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Sztuczna inteligencja ma wyręczyć szkołę i pomóc młodzieży radzić sobie z samotnością

10-02-2023, 15:19

Samotność młodzieży w szkołach i na uczelniach jest powszechna. Niestety aż 72 proc. młodych ludzi uważa, że nie może liczyć na pomoc psychologów lub pedagogów. Z pomocą wkrótce może im przyjść inteligentny chatobot, opracowywany przez firmę MindGenic AI.

robot sprzątający

reklama


Sztuczna inteligencja ma wyręczyć szkołę i pomóc młodzieży radzić sobie z samotnością
Obraz: DALL-E
  • Ponad połowa młodych ludzi czuje się samotnie we własnych domach, a niewiele lepiej wygląda sytuacja w placówkach edukacyjnych - aż 43 proc. deklaruje, że samotność w szkole lub na uczelni doskwiera im często, a 28 proc. odczuwa ją czasami.
  • Samotność najczęściej odczuwają 13- i 14-letnie dziewczęta (ponad 52 proc. ankietowanych) oraz młodzi mężczyźni w wieku powyżej 21 lat (53 proc. ankietowanych). Najczęstszymi powodami ich samotności są wpływ internetu i mediów społecznościowych - wynika z badania samotności pokolenia Z (osób urodzonych po 1995 r.), przeprowadzonego przez twórców projektu MindGenic AI. W dalszej kolejności młodzi ludzie wymieniają brak akceptacji, tolerancji i zrozumienia.
  • Zdaniem aż 1/3 ankietowanych z samotnością boryka się od 26 proc. do 50 proc. ich rówieśników. Niestety rzeczywistość wygląda jeszcze gorzej - aż 60 proc. Polaków w wieku od 12 do 24 lat czuje się osamotniona, zaledwie 3 proc. deklaruje, że ten problem w ogóle ich nie dotyczy - mówi Joanna Trojak, CEO MindGenic AI.
  • Samotność to smutna rzeczywistość naszych czasów, dotychczas jednak rzadko kojarzono ją z młodymi ludźmi. Założyciele MindGenic AI postanowili przyjrzeć się bliżej temu problemowi i poszukać sposobu na jego rozwiązanie. W efekcie powstaje chatbot, wykorzystujący sztuczną inteligencję, którego zadaniem ma być zmniejszenie poczucie osamotnienia młodzieży, zachęcenie ich do aktywności pozacyfrowej i poznawania nowych znajomych.
  • Firma zaprosiła do projektu przedstawicieli pokolenia Z. - Technologia może pomóc młodym ludziom w budowaniu cennych relacji i poczucia wartości, a nie tylko im szkodzić - wszystko zależy od tego, do czego się ją wykorzysta. Istotne jest uczenie ich świadomego z niej  korzystania i przypomnienie o tym, jak ważna jest aktywność w realnym świecie - i to właśnie m.in. będzie robił nasz chatbot - tłumaczy Joanna Trojak, CEO MindGenic AI.
  • Elementem projektu jest Akademia MindGenic. Znajdują się tam darmowe kursy dla młodych osób,  które chcą nabyć nowe umiejętności w zakresie technologii sztucznej inteligencji, uczenia botów i konstruowania zaawansowanych dialogów z wykorzystaniem elementów psychologicznych. Kursanci pod okiem psychologów i pedagogów mają możliwość współtworzenia wspomnianego chatbota. Najbliższa edycja Akademii startuje już 13 lutego i będzie trwać 2 tygodnie.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E