Szkoły nagrodzone za współprace przez internet

15-03-2008, 11:43

Już 35 tys. szkół bierze udział w programie eTwinning, który ma je zachęcać do kontaktów za pośrednictwem internetu. Podczas konferencji Bukareszcie w dniach 14-16 marca Komisja Europejska nagrodzi osiem wyjątkowych projektów eTwinning za osiągnięcia.

eTwinning pozwala szkołom znaleźć bezpłatnie partnerów do współpracy przy szkolnych projektach z wykorzystaniem internetu. W 2008 r. nacisk programu zostanie przeniesiony z projektów na promowanie społeczności internetowych, w których szkoły, oprócz organizacji projektów, mogą dzielić się wiedzą i uczestniczyć w dyskusjach.

Program zainaugurowano w styczniu 2005 r. Inicjatywa stanowi obecnie część działania Comenius w ramach programu uczenia się przez całe życie, który jest głównym programem Komisji Europejskiej finansującym działania w dziedzinie edukacji.

Coroczna konferencja eTwinning odbywa się w tym roku w Bukareszcie w dniach 14-16 marca. Będzie w niej uczestniczyć ponad 400 osób, w tym nauczyciele z całej Europy, przedstawiciele centralnych i krajowych służb wsparcia programu eTwinning, oraz inne ważne osobistości ze świata edukacji.

Głównym punktem konferencji będzie ceremonia wręczenia nagród ośmiu najlepszym projektom eTwinning w roku szkolnym 2006-2007. Nagrody rozdane będą w czterech kategoriach: trzech kategoriach wiekowych (4-10, 11-15, 16-19) oraz w kategorii "nauki ścisłe i matematyka".

Ocenionych zostało ponad 400 projektów. Kryteriami oceny były: inwencja, zgodność z programem nauki, współpraca, kreatywność i uniwersalność pomysłu. Ośmiu finalistów reprezentuje 26 szkół z 17 krajów także z Polski. Pierwszą nagrode otrzyma m. in. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tyczynie. Szkoła ta uczestniczyła w projekcie, którego głównym celem było zrozumienie, jak prawa fizyki rządzą naszym życiem codziennym i jak możemy wykorzystywać te prawa, żeby żyło nam się lepiej.


Następny artykuł » zamknij

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy