Szkoła w zasięgu jednego kliknięcia

16-06-2014, 06:51

Bez względu na to, czy jesteś gimnazjalistą planującym kontynuować naukę w szkole zawodowej, liceum lub technikum, rodzicem chcącym wesprzeć swoją latorośl w wyborze placówki edukacyjnej lub posyłającym swoje dziecko do zerówki, łączy Was jedno – konieczność podjęcia ważnej życiowo decyzji. Choć odpowiedzialność za dokonanie wyboru spoczywa na Was, warto wiedzieć, że ciężar ten można zmniejszyć odpowiednio przygotowując się do tego zadania.

eduranking

Wsparcia można szukać ze strony... nowych technologii, np. w innowacyjnej e-inicjatywie EduRanking, która zestawia w jednym miejscu wszystkie szkoły w Polsce. Twórcy tegoż serwisu postawili sobie za cel stworzenie e-platformy, na której użytkownicy będą mogli szybko uzyskać dostęp do jak najpełniejszych danych o szkołach na wszystkich szczeblach edukacji (oprócz szkolnictwa wyższego). Baza danych serwisu zawiera więc przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły zawodowe i średnie (licea i technika), w tym placówki dla dorosłych oraz szkoły policealne. EduRanking obejmuje swym zasięgiem wszystkie województwa, a dzięki temu, że zawiera pełen przegląd jednostek oświatowych z każdego miasta, powiatu i gminy, stanowi cenne i wyczerpujące źródło informacji.

Formuła serwisu jest prosta i czytelna – z jednej strony zbudowana wokół funkcjonalnej wyszukiwarki zawierającej kluczowe przy wyborze placówki edukacyjnej parametry (m.in.: nazwa, lokalizacja, typ, rodzaj szkoły, czyli uprawnień, na jakich ona działa), z drugiej strony szczegółowo przedstawia poszczególne szkoły. Użytkownik, który odwiedzi profil danej placówki zyskuje dostęp do takich informacji jak: nazwa, patron, pełne dane teleadresowe, kontakt e-mail, adres strony internetowej, uprawnienia (szkoła publiczna, niepubliczna itp.) oraz typ organu prowadzącego (miasto, starostwo powiatowe, stowarzyszenie itd.). Wymienione dane uzupełniają inne, niemniej ważne fakty, które pozwolą już nakreślić sobie jakiś obraz rozpatrywanej szkoły. Wśród udostępnionych informacji znaleźć można te mówiące o aktualnej liczbie uczniów (uwzględniające nawet podział według płci) oraz o ilości zatrudnionych w placówce nauczycieli (zarówno pozostających na etacie, jak i pracujących w niepełnym wymiarze godzinowym). Z takich danych można wywnioskować m.in., czy szkoła, którą bierzemy pod uwagę, nie boryka się przypadkiem z problemem przeludnienia klas. Natomiast na podstawie wyliczonego stosunku liczby uczniów do liczby nauczycieli można zakładać, na ile prowadzący lekcje jest w stanie poświęcić uwagę każdemu dziecku z klasy.

sala lekcyjna

Uczniów ostatnich klas gimnazjum, których dotyczy dylemat: „liceum czy technikum?”, powinny zainteresować opublikowane na platformie informacje o wynikach matur w poszczególnych szkołach średnich. Wyrażony w procentach poziom zdawalności egzaminów z przedmiotów podstawowych z wyszczególnieniem poziomów: podstawowego i rozszerzonego oraz - w przypadku języków - podziałem na część ustną i pisemną może pomóc w rozstrzygnięciu wspomnianego dylematu. 

Tworząc platformę Eduranking.pl, jej inicjatorzy chcieli pokazać, że wybór szkoły czy przedszkola nie musi (a nawet nie powinien) być oparty wyłącznie o kryterium lokalizacji. Podejmując decyzję, która w dużym stopniu wpłynie na przyszłość zawodową ucznia, warto wziąć pod uwagę jeszcze inne czynniki takie jak np. renoma placówki czy liczba uczących się tam osób. Dzięki platformie EduRanking i istotnym informacjom dostępnym dosłownie na klik można łatwo znaleźć najlepsze szkoły.

Wybór szkoły to nie tylko stres dla przyszłego ucznia i nierzadko jego rodzica, ale także kojarzy się z czasochłonnym i żmudnym szukaniem informacji i opinii na temat placówek, wreszcie z oględzinami budynku i rozmową z dyrektorami. Korzystając z platform pokroju EduRanking, pierwszy etap związany ze zbieraniem danych można skrócić do absolutnego minimum, dokonując wstępnej selekcji placówek siedząc wygodnie przed ekranem komputera. Swobodę korzystania z zasobów serwisu zapewni brak konieczności udostępniania własnych danych, ponieważ wszystkie funkcjonalności e-platformy są bezpłatne, a od użytkowników nie wymaga się zakładania konta. Jeśli szukasz szkoły w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy w jakiejkolwiek innej miejscowości w Polsce, darmowy serwis EduRanking, który  - warto podkreślić - nie wymaga żadnej rejestracji,  okaże się niezwykle przydatny.

tablica

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag szkoły w Polscetag szkołytag rankingtag EduRanking

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.