Szef Sony Music: Internet to błogosławieństwo dla przemysłu muzycznego

26-02-2012, 13:36

Rynek muzyczny wciąż musi się jednak zmierzyć z wieloma wyzwaniami, które nierzadko narzucane są przez same organizacje dbające o prawa artystów - informuje Welt Online.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Edgar Berger szefujący Sony Music zapewnił, że wydawcy płytowi coraz chętniej spoglądają w stronę internetu. Do tej pory medium oskarżane było głównie o utratę zysków w związku z procederem piractwa.

Czytaj także: Sony położy większy nacisk na sieć

- Nie ma absolutnie na co się skarżyć. Internet jest dobry dla przemysłu muzycznego, albo lepiej, jest dla nas błogosławieństwem - powiedział Berger. - Nie można winić internetu o to, że odbywają się tam również szkodliwe procedery. Wręcz przeciwnie. Przyniósł nam on gigantyczną liczbę nowych możliwości.

W wywiadzie z niemieckim Welt Online szef Sony Music przyznał jednak, że wciąż wiele problemów trzeba jeszcze przezwyciężyć. Jednym z nich jest na przykład blokowanie materiałów wideo w serwisie YouTube przez grupę GEMA, czego "Sony nie chce". Przedstawiciel japońskiej korporacji przyznał również, że jego firma chciałaby widzieć więcej usług takich, jak Vevo czy Spotify (w kontekście rozmowy o niemieckim rynku).

Sony informowało niedawno, że swoją przyszłość zamierza w dużej części uzależnić od rynku rozrywkowego, w tym przede wszystkim gier. W tym tygodniu do Stanów Zjednoczonych wkroczyła przenośna konsola Sony Vita, która dostępna jest również w naszym kraju. Jak zauważają jednak analitycy, przed urządzeniem jest trudna walka o serca użytkowników, którzy przyzwyczajeni są coraz mocniej do smartfonów i tabletów.

Czytaj także: Kondycja Sony coraz gorszaSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.