HP pracuje nad tabletami z Windows 8

26-02-2012, 14:01

W przygotowaniu są zarówno sprzęty oparte o architekturę x86 Intela, jak i te wykorzystujące charakterystyczne dla urządzeń przenośnych układy ARM - poinformował serwis CNET.

Jak dowiedział się serwis CNET, amerykański gigant rynku PC przygotowuje całą gamę nowych tabletów z Windowsem 8, opartych o różne architektury. Pierwsze urządzenia tego typu trafią do klientów prawdopodobnie pod koniec roku.

Czytaj także: HP chce serwerów ARM

Również dyrektor generalna HP Meg Whitman przyznała niedawno, że jej firma zamierza tworzyć sprzęty dla nowego Windowsa, nie ujawniała jednak żadnych szczegółów na ten temat. Według nieoficjalnych informacji, przygotowywane urządzenia dzielą się na dwie linie: bazujące na procesorach Intel Atom oraz ARM od Qualcomma.

Do tej pory HP ujawniło jedynie, że w okresie świątecznym (pod koniec 2012 roku) będzie się mogło pochwalić "dobrze rozpoznawalnym" sprzętem z Windows 8, opartym o procesory Intela. Jedno z urządzeń ma mieć "budowę hybrydową", która powinna łączyć zalety tabletu i netbooka. W tym roku HP ma zaprezentować łącznie co najmniej trzy nowe tablety.

Warto zauważyć, że dotychczasowe wysiłki amerykańskiej korporacji na rynku tabletów trudno nazwać szczególnie pozytywnymi. TouchPad, którego HP zaoferowało w pierwszej kolejności, zupełnie się nie przyjął. Użytkownicy skarżyli się przede wszystkim na jego wysoką cenę oraz mało znany system operacyjny, za którym szła także niewielka liczba dostępnych dla tablety aplikacji.

Czytaj także: AMD chce wejść w tablety


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy