Szef Onetu chciałby... przenieść się do internetu

Forsal.pl 28-10-2010, 13:46

Choć Onet przynosi Grupie TVN zaledwie kilkanaście procent zysków, to jego prezes Lukasz Wejchert jest przekonany, że sieć jest przyszłością branży medialnej i kiedyś prześcignie telewizję.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Gdyby to ode mnie zależało, wszystko byłoby jawne – mówi Łukasz Wejchert. Ale ponieważ tak nie jest, bierze do ręki leżącą przed nim strategię Grupy Onet i chowa do szuflady.

Zarządzany przez niego od sześciu lat Onet jest dziś dużą firmą, częścią giełdowej Grupy TVN. Ta wielka korporacja ma liczne ograniczenia: zakazuje mówienia o swoich planach dziennikarzom i stosuje okresy zamknięte, kiedy w ogóle nie można niczego komentować. Choć Łukasz Wejchert działa w takim otoczeniu od dawna, wciąż jest to dla niego trudny do zniesienia gorset. W głębi duszy nie jest on tworem korporacji, lecz przedsiębiorcą doskonale czującym się w wolnym świecie internetu.

Najchętniej opublikowałbym to wszystko na Facebooku – mówi o strategii. – Przecież i tak musimy to wszystko zrobić!

Zarządzany przez niego Onet utrzymuje pozycję lidera polskiego rynku portali internetowych, przyciąga bowiem każdego miesiąca ponad 12 mln użytkowników. Grupa cały czas otwiera nowe serwisy. Jednak choć reklama internetowa rośnie błyskawicznie, Onet wciąż przynosi całej grupie zaledwie kilkanaście procent przychodów. Najwięcej wciąż daje telewizja, a za nią platforma n.

Więcej na ten temat w Forsal.pl: Łukasz Wejchert chciałby się przenieść do internetu

Michał Fura

Forsal.plSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
Tematy pokrewne:  

tag TVNtag portaletag Onettag Łukasz Wejchert
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.