Szczyt G8 poprzedzi forum technologiczne

06-05-2011, 14:14

W tym roku szczyt G8 zostanie poprzedzony dwudniowym wydarzeniem o nazwie e-G8 Forum. Będą w nim uczestniczyć szefowie ważnych firm technologicznych i inne ważne osoby związane z internetem. Jest to szansa na pierwszy bliski kontakt świata polityki z sektorem ICT.

Wydarzenie e-G8 Forum nie jest ściśle związane ze szczytem G8. Odbędzie się ono 24 i 25 maja w Paryżu, podczas gdy szczyt G8 będzie miał miejsce 26 i 27 maja w Deauville, we Francji.

W czasie e-G8 Forum będą rozmawiać liderzy firm technologicznych oraz inne osoby, np. twórcy istotnych internetowych inicjatyw. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, kto się pojawi - zaproszenia rozesłano do 2 tys. osób i z pewnością odpowiedziało na nie ok. 600 osób. Media spodziewają się m.in. przedstawicieli Facebooka i Google'a oraz Jimmy'ego Walesa, założyciela Wikipedii.

>>> Czytaj: Francja: Cenzura zgodna z konstytucją

Jakie będzie zatem znaczenie e-G8 Forum? Ustalenia poczynione w trakcie zaplanowanych rozmów będą przekazane głowom państw G8, które spotkają się w Deauville. Co więcej, grupa uczestników Forum będzie brała udział w szczycie G8, aby przekazać opinie dotyczące internetu oraz technologii informacyjno-telekomunikacyjnych.

Tematem rozmów w czasie e-G8 Forum będzie głównie wpływ internetu na zjawiska ekonomiczne. Uczestnicy postarają się ustalić, w jakim stopniu sieć może być motorem wzrostu. Na e-G8 Forum podjęte zostaną także kwestie społeczne i filozoficzne związane ze środowiskiem cyfrowym.

Zorganizowanie Forum to zasługa m.in. Nicolasa Sarkozy'ego, który dał się poznać jako miłośnik tradycyjnych mediów i ostrego podejścia do kwestii praw autorskich. To nie wzbudza dobrych skojarzeń. Mimo to trzeba powiedzieć, że zorganizowanie imprezy to ciekawy pomysł. Chyba po raz pierwszy jakiś sektor przemysłu prywatnego będzie miał wpływ na politykę międzynarodową wysokiego szczebla. W czasie e-G8 Forum mogą też zostać podjęte ustalenia, które staną się inspiracją nie tylko dla przywódców państw G8.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdzie się na stronie www.eg8forum.com

>>> Czytaj: Prezydent Turcji piratem?


Źródło: e-G8 Forum
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031