Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Szafa przesuwna do salonu - czy to dobry pomysł?

29-11-2019, 11:47

Zwykle szafy przesuwne montuje się w sypialniach oraz przedpokojach, gdzie pełnią funkcję garderoby. Dzięki nim można funkcjonalnie zagospodarować wnękę w pomieszczeniu i stworzyć pojemną przestrzeń do przechowywania ubrań, dokumentów i wielu różnych przedmiotów. W szafie na korytarzu zmieszczą się również sprzęty takie jak odkurzacz lub deska do prasowania, na które brakuje miejsca w niewielkich mieszkaniach. Jeśli potrzebuje się jeszcze więcej miejsca do przechowywania, można spróbować umieścić szafę w pokoju dziennym. Czy to dobre rozwiązanie?

szafa ubrania

1. Szafa w salonie czy komoda?

2. Szafy przesuwne do salonu - jak je wybrać?

W pokoju dziennym w niewielkim mieszkaniu często organizuje się również sypialnię oraz miejsce do jedzenia posiłków. Jeżeli pomieszczenie pełni wiele funkcji jednocześnie, dokładnie powinno się przemyśleć jego aranżację, zwłaszcza rodzaj umieszczanych w nim mebli. Czy warto zdecydować się na szafę przesuwną w salonie?

Szafa w salonie czy komoda?

W salonie często konieczne jest stworzenie dodatkowej szafy lub miejsca do przechowywania innych przedmiotów. Zwykle w pokoju dziennym unika stawiania się wąskich, masywnych mebli, lecz w niewielkich mieszkaniach zwykle warto odstąpić od tej reguły. Szafa przesuwna z oferty https://meblini.pl/pl/c/Szafy-przesuwne/144 jest dobrym wyborem do salonu, gdy chce się w nim stworzyć dużą przestrzeń do przechowywania, oszczędzając jednocześnie miejsce na inne niezbędne meble. Jedna szafa zastąpi komodę, zajmującą dużo miejsca meblościankę oraz witrynę. Dzięki temu pokój dzienny wyda się przestronniejszy i stanie się o wiele funkcjonalniejszy.

Szafy przesuwne do salonu - jak je wybrać?

Wybierając szafę przesuwną do salonu, powinno się stawiać na modele, które mają lekki i nowoczesny wygląd. Dobrym rozwiązaniem są meble z lustrem lub częściowym przeszkleniem, prezentujące się elegancko i nawiązujące do stylu witrynek bądź regałów. Dzięki nim stworzy się modną przestrzeń, w której zarówno zmieści się ubrania i przedmioty osobiste, jak i różne elementy dekoracyjne, książki itp.

Szafa przesuwana do salonu może znajdować się w dowolnym miejscu pokoju. Jeżeli pomieszczenie jest nieduże, szafa może mieć wysokość do sufitu. Dzięki temu w pełni wykorzysta się dostępną przestrzeń do przechowywania. Szafa może stanąć również we wnęce, gdzie połączy się ją z otwartym regałem lub klasyczną witryną. Równie dobrze można ustawić ją za kanapą, oddzielając optycznie strefę przechowywania z miejscem przeznaczonym do wypoczynku. Jest to dobre rozwiązanie, gdy w szafie znajdują się rzadziej używane przedmioty lub ubrania.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. AllegroTematy pokrewne:  

tag szafy przesuwne